16 sene sonraları mezun öğrencilerini karşısında gördü, gözyaşlarını tutamadı

16 yıl sonradan çıkışlı öğrencilerini karşısında gördü, gözyaşlarını tutamadı

Öğrencilerinden sınıf öğretmenlerine 16 yıl sonra unutulmaz şaşırtı

SAKARYA – Sakarya’nın Karasu ilçesinde 2006 yılında Karapınar İlkokulu’ndan mezun olan bir ekip öğrenci, 16 sene sonra Öğretmenler Günü’nde derslik öğretmenlerine şaşırtı yaptı. Öğrencilerini yıllar bilahare sınıfta tıpkı sıralarda gören dershane öğretmeni Öznur Sakal, kalp dolu anlar yaşadı.

Glokom Karapınar İlkokulu 5/A sınıfından 2006 yılında mezun olan öğrenciler, 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü’nde sınıf öğretmenleri Öznur Sakal’a unutulmaz bir zaman yaşattı. Mezun öğrenciler, ayrımsız sınıfta bir sıralarda 16 sene sonraları sınıf öğretmeni Öznur Sakal’ı karşıladı. Karapınar Ortaokulu Müdür Yardımcısı Eray Çakaloğlu ile gelişigüzel sınıfa giren Öznur Sakal, muallimlik mesleğinin başlangıcı olan geçmiş öğrencilerini karşısında görünce gözyaşlarını tutamadı. Öğretmenleriyle bozuk günleri bigâne fail öğrenciler, Öznur Sakal’a çiçek birlikte ikram etti.

“Gine dünyaya gelsem yeniden öğretmen olurum”

Muallimlik mesleğine 25 yaşında başladığını anlatım eden Dershane Öğretmeni Öznur Sakal, “Onlarla büyüdüm, olgunlaştım. Onları karşımda bir esas, cet ve patika sahibi adına karşımda kısaltmak ayrıca onu verici. Çokça mutluyum. Ayaktayım şu an ama tehlikeli anlamda zorlanıyorum” şeklinde konuştu. Yaşadıklarının tarifi mümkün sıfır bir ruh olduğunu üstelik dile getiren Öznur Sakal, “Esasen dünyaya gelsem esasen sarıklı olurum. İşimi, çocukları, Onların gözlerinin içine göre mesleğimi yapmayı çokça seviyorum. Onlarla büyümeyi, onlarla baziçe oynamayı, tartışmayı üstelik onlarla seviyorum. İyi kim öğretmen olmuşum. Ayrıksı aynı mesleği de hiç düşünemezdim. 2006 yılında mezun olan öğrencilerimin çocukları şu zaman benim öğrencim. Benim elimde şekilleniyor, hamurlarını ego yoğuruyorum. Bu, mesleğimizin güzelliğini birlikte ortaya koyuyor. Meyvemizi görüyoruz” dedi.

“Muallimlik dışında bize üvey anne ve rehberlik yapandı”

2006 yılı mezunu Muhafız Mandıralı, “Öğretmenim, benim haylazlığımın bitme döneminde geldiği anda Öznur hocayla olgunlaştım. Haddinden Fazla fırça yedim. Derste dinleme potansiyeli haddinden fazla olmayan bir öğrenciydim. Onunla alay malay bu zorlukları yendim. Okudum, büyüdüm ve hisse senedi sahibi oldum. Arkadaşlarımızla dahi bu sürprizi yapmayı çokça istedik” diye niteleyerek konuştu. Teferruatlı zamandır öğretmenlerine bu sürprizi yapmayı planladıklarına değine 2006 yılı mezunu Itır Ateş Alınlı ise, “Arkadaşlarla benzeri araya katılmak için dönüş belirliyorduk. Yer uygun günün öğretmenler haset olduğuna değişmeyen verdik. Öznur hocanın bizim amacıyla yeri çokça kıymetli. Çünkü, beşinci sınıftayken bizim öğretmenimizdi. Çok öğretmen değiştirdiğimiz, köyde çokça hoca bulamadığımız bir zamandı. Bize o kadar ayrıntılı süre muallimlik işleyen, top tutmayı öğreten korkularımızla bizi yenen ve muallimlik dışında bize analık, kösemenlik yapandı. Sahn kariyerimde, arkadaşlarıma bu büyüklüğünde mecbur olmamda ve bibi bu okulu konuşma etmemdeki yeryüzü balaban faktör, Öznur öğretmen. O yüzden çokça mutluyum burada olduğum için. Neymiş baştan o sıralarda bir zamandaki kabil oturuyorum ve birazdan Apotr ile çekişme edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Benim öğretmenim, kızımın da öğretmeni oldu”

2006 yılı mezunu Merve Cici Polat birlikte, “Öznur hocamız buraya geldiğinde evvel bize muallimlik yaptı. Onun öğrencisi olduğum amacıyla haddinden fazla mutluyum. Şu anda birlikte kızım onun sınıfında okuyor. Kızım da tıpkı bizim sevdiğimiz gibi öğretmenini haddinden fazla seviyor. Hayatımızda gür kim var” ifadelerine saha verdi.

Share: