16 yaşındaki ortaöğretim öğrencisi kız tensel istismara uğradığı amacıyla intihar girişiminde bulundu!

Rize’de cıvıl cıvıl 16 yaşındaki lise serencam sınıf öğrencisi G.E., 7 kamer evvel iddiaya bakarak okul servis şoförü akrabası, evli ve 2 yavru babası K.E.’nin aday ve fiziksel tacizine uğradı. Serviste kimsenin olmadığı anlarda kızı taciz fail K.E., yaşananları anlatmaması için yıldırma etti. G.E.’nin tacizlere henüz aşkın dayanamayıp, yaşadıklarını haziran ayında anlattığı arkadaşları, durumu ekol idarecilerine bildirdi. İdarecilerin bilgelik verdiği ailenin suç duyurusu üstüne gözaltına alınan ve sormaca başlatılan K.E. hakkında aile hapsi kararı verildi.

KENDİNİ ÇEKMEK İSTEDİ

Yaşadıklarının etkisinden kurtulmaya çalışırken G.E., bu yol bile esasen geçenleri anlattığı akrabası B.E. vasıtasıyla olayları temas etmek için çağrıldığı evde iddiaya bakarak cinsî istismara uğradı. Aynı müddet korkudan yaşadıklarını kimseye anlatamayan G.E., sabık hafta durumu ailesine açtı. Ocak, Rize Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulundu. Sormaca başlatılırken, G.E., yaşadıklarının etkisiyle 20 Eylül’dahi evde kendisini iple tavana asarak, intihara kalkıştı. Sesleri duyan asıl ve babasının son anda yetişmesi ile kurtarılan G.E., ihbarla mevrut sağlık ekiplerinin önceki müdahalesi sonrası ambulansla Rize Ihtişam Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan ve psikolojik bindi sunulan G.E.’nin sağlık durumunun dolgunca olduğu öğrenildi.

TUTUKLANDI

Olayın arkası sıra B.E., savcılık talimatıyla jandarma marifetiyle gözaltına alındı. G.E. üzerine Adli Tıp Kurumu’nca adli araştırı raporu düzenlenerek, savcılığa gönderildi. Jandarmadaki ifadesinin ardından adliyeye atıf edilen B.E., ‘çocuğun kalifiye cinsî istismarı’ suçundan mazi akşam çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

YAŞADIKLARINI ÇİZMİŞ

G.E.’nin yaşadığı taciz ve cinsî istismar olaylarını resimlere yansıttığı ortaya çıktı. Namına taciz ve cinsel istismarda bulunanları ‘Joker’ filminin karakteri ile yansıtan G.E.’nin, resimlerinde intihar fail, ayrımsız köşede ciddi muntazır kız figürlerine yer verdiği görüldü. Kızın resimlerine antrparantez ‘Yorgunluk yalnız bedende imkânsız, yeryüzü haddinden fazla da yüreklerde, hayallerde, umutlarda olur’ notu düştüğü görüldü.

“BAHSETMEK İÇİN ÇAĞIRIP İSTİSMAR ETTİ”

Yaşadıklarını anlatan G.E., “Bana müteveccih servis şoförü K.E.’nin tacizleri oldu. Kardeşimin okula gelmediği zamanlarda arabada bekâr olmamdan faydalandı. Okulla eş beyninde mufassal bire bir vuzuh var ve bunun 10-15 dakikalık kısmı ormanlık alandan geçiyor. Servisin ense kapısının açılmadığını söyleyerek ön koltuğa, yanına oturmamı söylüyordu. Nöbet süresince taciz ediyordu. Bu tacizleri arkadaşlarıma anlatınca onlar üstelik ekol yönetimine ve aileme bildirdi. O kişiye, karı hapsi cezası verildi. Ben yaşananları akrabam B.E.’ye anlattım. O üstelik karşı karşıya konuşmak için beni arkadaşının evine çağırdı. Evvel bu taciz olayını konuştuk sonrasında bana eşeysel istismarda bulundu. Beni ‘Yaşananları herkese anlatırım’ diye niteleyerek tehdit etti ve eksantrik tıpkısı zaman ikinci posta bunu yaptı. Yaşadığım bu süreci resme döktüm. Kimseye anlatamadığım üzere dahi yaşadığım o süreci resimlerle dile getirdim. Bu proses içerisinde ailemin değerini haddinden fazla daha ferah anladım. Ailemin desteği ile ben yaşadıklarımla uğraş etmeyi öğrendim. Yaşanan bu kabil olumsuzluklara alın kimse sessiz kalmasın, sesini çıkarsın, kimsenin yaptığı yanına kar kalmasın” diye konuştu.

“TÜRE ETTİĞİ CEZAYI ALMALI”

G.E.’nin babası E.E. ise “Çocuğum intihar ediyordu, onu ipten aldım. Bana ‘Baba zaman beni kurtardın, erte kurtarabilecek misin?’ diyor. Zaman benim kızımın başına gelen erte tıpkısı başkasının başına gelebilir. Bu cins insanlar adalet ettiği cezayı gerçeklenmiş almalı” dedi.Share: