16 yıl sonradan çıkışlı öğrencilerini karşısında gördü, gözyaşlarını tutamadı

Sakarya’nın Karasu ilçesinde 2006 yılında Karapınar İlkokulu’ndan çıkışlı olan aynı takım mektepli, 16 sene bilahare Öğretmenler Günü’nde derslik öğretmenlerine sürpriz yaptı. Öğrencilerini yıllar sonra sınıfta ayrımsız sıralarda gören sınıf öğretmeni Öznur Sakal, duygu meşgul anlar yaşadı.

Glokom Karapınar İlkokulu 5/A sınıfından 2006 yılında mezun olan öğrenciler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde derslik öğretmenleri Öznur Sakal’a unutulmaz tıpkı an yaşattı. Çıkışlı öğrenciler, ayrımsız sınıfta aynı sıralarda 16 sene sonra derslik öğretmeni Öznur Sakal’ı karşıladı. Karapınar Ortaokulu Müdür Yardımcısı Eray Çakaloğlu ile alay malay sınıfa giren Öznur Sakal, muallimlik mesleğinin başlangıcı olan evvel öğrencilerini karşısında görünce gözyaşlarını tutamadı. Öğretmenleriyle çarkıt günleri el eden öğrenciler, Öznur Sakal’a çiçek de takdim etti.

“Esasen dünyaya gelsem esasen sarıklı olurum”

Öğretmenlik mesleğine 25 yaşında başladığını tabir eden Sınıf Öğretmeni Öznur Sakal, “Onlarla büyüdüm, olgunlaştım. Onları karşımda bir temel, ağababa ve çığır sahibi kendisine karşımda koymak antrparantez onu verici. Çok mutluyum. Ayaktayım şu zaman ama korkulu anlamda zorlanıyorum” şeklinde konuştu. Yaşadıklarının tarifi gibi olmayan bir ihtisas olduğunu da dile getiren Öznur Sakal, “Esasen dünyaya gelsem yine hoca olurum. İşimi, çocukları, Onların gözlerinin içine göre mesleğimi yapmayı çokça seviyorum. Onlarla büyümeyi, onlarla oyun oynamayı, tartışmayı birlikte onlarla seviyorum. İyi ki hoca olmuşum. Apayrı tıpkı mesleği üstelik hiç düşünemezdim. 2006 yılında mezun olan öğrencilerimin çocukları şu an benim öğrencim. Benim elimde şekilleniyor, hamurlarını ben yoğuruyorum. Bu, mesleğimizin güzelliğini bile ortaya koyuyor. Meyvemizi görüyoruz” dedi.

“Muallimlik dışında bize annelik ve rehberlik yapandı”

2006 yılı mezunu Goril Mandıralı, “Öğretmenim, benim haylazlığımın bitme döneminde geldiği anda Öznur hocayla olgunlaştım. Haddinden Fazla fırça yedim. Derste dinleme potansiyeli çokça sıfır aynı öğrenciydim. Onunla gelişigüzel bu zorlukları yendim. Okudum, büyüdüm ve hareket sahibi oldum. Arkadaşlarımızla birlikte bu sürprizi yapmayı haddinden fazla istedik” diyerek konuştu. Etraflı zamandır öğretmenlerine bu sürprizi yapmayı planladıklarına değine 2006 yılı mezunu Itır Izdırap Alınlı ise, “Arkadaşlarla benzeri araya gelmek üzere çağ belirliyorduk. En akla yatkın günün öğretmenler günü olduğuna karar verdik. Öznur hocanın bizim için yeri haddinden fazla kıymetli. Zira, beşinci sınıftayken bizim öğretmenimizdi. Haddinden Fazla öğretmen değiştirdiğimiz, köyde çok öğretmen bulamadığımız tıpkısı zamandı. Bize o büyüklüğünde tafsilatlı süre muallimlik fail, külliyen tutmayı öğreten korkularımızla bizi yenen ve muallimlik dışında bize analık, kılavuzluk yapandı. Maltalık kariyerimde, arkadaşlarıma bu kadar bağlı olmamda ve hala bu okulu ziyaret etmemdeki en nazik amil, Öznur sarıklı. O yüzden haddinden fazla mutluyum burada olduğum için. Sözde baştan o sıralarda ayrımsız zamandaki üzere oturuyorum ve birazdan Esirgeyici ile çekişme edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Benim öğretmenim, kızımın birlikte öğretmeni oldu”

2006 yılı mezunu Merve Cici Çelik de, “Öznur hocamız buraya geldiğinde önceki bize öğretmenlik yaptı. Onun öğrencisi olduğum için haddinden fazla mutluyum. Şu anda üstelik kızım onun sınıfında okuyor. Kızım birlikte tıpkısı bizim sevdiğimiz kabilinden öğretmenini çokça seviyor. Hayatımızda ongun kim var” ifadelerine yer verdi. – SAKARYA

Share: