17. Arsıulusal Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın Marmaris etabı tamamlandı

Muğla’nın Marmaris ile Fethiye ilçelerinde 17’ncisi planlı Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın Marmaris etabı tamamlandı.

Muğla Valiliği himayesi, Marmaris Belediyesinin ocak sahipliğinde düzenlenen yarışlarda 9 ile 80 yaş aralığında karı ve erkek 800 yüzücü saha aldı.

Şampiyonanın Marmaris etabının ikinci gününe eş sahipliği yapan Martı Resort Hotel’in plajında Skoda Karoq Degaje Akarsu Yüzme Şampiyonası (2 bin metre), Jotun 4×500 Sembol Yarışı (Kadınlar/Rical) Setur Marinas Engelsiz Su Yüzme Şampiyonası (1000 metre), Jotun 4×500 Öncü Yarışı (Kompozit) yapıldı.

Skoda Karoq Engelsiz Akarsu Yüzme Şampiyonası 2 bin metrede genel klasmanda kadınlarda Bengisu Avcı, erkeklerde Sap Dünya, Setur Marinas Bariz Su Yüzme Şampiyonası 1000 metrede umumi klasmanda kadınlarda Bulak Arpınar Avşar, erkeklerde Er Kişi Acun bir numara oldu.

Jotun 4×500 Sancak Yarışı (Kadınlar/Rical) ile Jotun 4×500 Alem Yarışı (Kompozit) gözyaşı gruplarında dereceye girenlere madalyaları otel bahçesinde kurulan platformda arz edildi.

Şampiyonalara destek olan iş insanı rahmetli Zorlu Duruk ve fotoğraf sanatçısı merhum Wiltrud Zorlu, 1000 metre Setur Marinas Bulutsuz Akarsu Yüzme Şampiyonası startı öncesinde anıldı. Duruk ve Metin adına yüzücüler denize çelenk bıraktı.

Şampiyonada yüzücülerin güvenliğini Kıyı Güvenlik ve Deniz Polisi Kurbağa Adamlar sağladı.

Kategorisinde 1000 metrelik yarışta bir numara olan 14 yaşındaki Aysima Çolak, dümen nedeniyle zorlansa üstelik birinci olduğunu belirterek, “Bökelik benim amacıyla güzel geçiyor. Asıl amacım istemek, bunu yaparken dahi birinci geliyorum, o devir daha bile mutlu oluyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Demirel: “Marmaris- Göcek etabına 800 yüzücümüz katıldı”

Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın iki dolaşma süren Marmaris etabını tamamladıklarını söyledi.

Marmaris-Göcek etabı ile firuze yüzme serisinin finalini da yaptıklarını nâkil Demirel, “Marmaris-Göcek etabına 800 yüzücümüz katıldı. Kontenjanlarımız ercecik doldu. Yarın birlikte 5 kilometrelik Rixos Çıplak Su Yüzme Şampiyonası’yla 2022 Mayıs ayında başlayan turkuaz yüzme serimizi tamamlamış olacağız. Firuze yüzme serisi ülkemizde 5 bin sporcunun katıldığı şampiyonalar zinciri namına koskocaman aynı düzlük tutuyor. Bu sezon Avrupa’daki arz majör sporcu sayısına ulaştık. Sporcularımıza ve organizasyonumuza bindi olan eksiksiz çalım ve kuruluşlara teşekkürname ediyoruz.” diyerek konuştu.

Netsel Yat Limanı Genel Müdürü Erkan Özatağ bile evire çevire benzeri şampiyonluk gerçekleştirdiği amacıyla Aquamasters ekibine çok teşekkür ettiğini belirterek, sporun ve görüşme etkinliklerinin asıl sponsoru olmaktan bahtiyarlık ve gurur duyduklarını, katılımın efdal olduğu arsıulusal organizasyona Setur Marinaları adına bindi vermekten üstelik değer duyduklarını dile getirdi.

Etkinlik, Fethiye’nin Göcek Mahallesi’nde erte 119 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek 5 kilometrelik Rixos Peyda Su Yüzme Şampiyonası’yla sona erecek.

Share: