2 metrelik kılıç balığı bent odağı oldu

2 metrelik tığ balığı bandaj odağı oldu

ELAZIĞ Elazığ’birlikte tezgahta sergilenen 204 santim ve 53 kilo ağırlığındaki tığ balığı bandaj odağı oldu. Hayatında ilk kez tığ balığı görenler, foto dercetmek için sıraya girdi.

Egede balıkçılar eliyle yakalanan kılıç balığı, Elazığ’da bire bir balıkçıda sergilendi. 204 santim uzunluğunda ve 53 kilogram ağırlığındaki kılıç balığı yoldan güzeşte vatandaşların bent odağı oldu. Balığın parçalanarak kilogram kilo satışa çıkarılacağı belirtilirken vatandaşlar dahi balıkla çizin çizin foto çekti. Kılıç balığını egeden getirdiklerini belirten Balıkçı Ramazan Erdoğan, “Genellikle saros körfezinden kazanç. Elazığ’a gelen yeryüzü nazik kılıç balığıdır. 2 metre 4 santim boyunda 53 kilogram ağırlığındadır. Filhakika genel olarak yer çok 5 metre ve 150 kilogram ağırlığına büyüklüğünde çıkabiliyor. Elazığ’a bu güne kadar mevrut sunma şişman kılıç balığı budur. Bu kök balıkları şehrimize getirmeye çalışıyoruz. Müşterilerimize sunmaya çalışıyoruz. Sonuçta denizden ırak olduğumuz için vatandaşların kilolu benzeri ilgisi var. İlk kere görenler oluyor. Bizde amiyane memnuiyet içerisindeyiz. Ten halinde kilo kilogram satılacak” dedi.

İlk öğün tığ balığını gördüğünü nâkil Dede Ertürk, “Geldim, baktım ve inceledim. Adi çok enteresan ayrımsız balık. Hayatımda ilk kez gördüm ve şaşırdım. Elan önce televizyonda görüyorum, ilk kez gerçeğini gördüm” diye konuştu.

Share: