21 yaşında kanserden hayatını kaybeden Neslican Emsal, vefatının 3. yıldönümünde unutulmadı

Vefatıyla bilcümle Türkiye’yi göz yaşlarına boğan Neslican Balya üzere yâd mesajları yayınlanmaya bitmeme ediyor. Yatak, üç kere kansere yakalanmasına ve bacağını kaybetmesinerağmen kaybetmediği umuduyla büyük bir sancak haline geldi.

TÜRKİYE ONU SOSYAL ILETIŞIM ARAÇLARI İLE TANIDI

2017 yılında yakalandığı hastalığı ile gelişmeleri içtimai iletişim araçlari üzerinden paylaşan Neslican Bedel’ın güdük müddet içerisinde binlerce takipçisi oldu. Gülen yüzü, umut kırcı sözleri ve insanlara sabah yeli veren mücadelesi ile kısa müddet içerisinde mukavim çok insanın sevgisini ve takdirini kazandı. Darülfünun sınavına 2 hafta hastalığa yakalanması onu durdurmadı ve İstanbul’birlikte özel tıpkı üniversitede Ruhsal Bölümü’nde eğitim bilimi görmeye başladı.

‘BENİM İÇİN SOL BACAĞINIZI ÜSTELIK SEVİN’

Yumuşak doku kanseri adına üstelik aşina Malign Mezenkimal Ur yüzünden 2017 yılında sol bacağı kesilen Neslican Tay, ”Ben Benzeri Bacaktan İbaret Değilim” sloganıyla yaptığı TEDx konuşmasında milyonlarca kanser hastasının dahi umudu oldu. Tay yaptığı konuşmada ”Hayatınızı sevin. Kendinizi sevin. Bedeninizi sevin. Ruhunuz eksantrik aynı bedende bulunmayacak. Saçlarınızı, boyunuzu, kilonuzu sevin. Benim üzere sol bacağınızı bile sevin.” diye ihtisas yoğun anlar yaşatırken, mücadelesi ile dahi takdir topladı.

UMUDUN SEFIL NESLİCAN

Sosyal iletişim araçlari hesaplarından dahi sık sık takipçileriyle buluşan Yatak, ”Belki kaybedeceğim, ama savaşırken kaybedeceğim” diyerek akıbet güne büyüklüğünde kişi dört elle tutundu. Kaybettiği zorlu mücadelenin peşi sıra mukavemetli çokça içtimai medya kullanıcısı ”Demir Kadın” kendisine birlikte seslendikleri Neslican için paylaşımlarda bulunmaya bitmeme ediyor.

NESLİCAN BEDEL KİMDİR?

Neslican Yorgan, 14 Mart 1998 tarihinde Bursa’bile dünyaya geldi. Liseye büyüklüğünde olan eğitimini Rize’birlikte tamamladı. Genç yaşında kanser aktivisti kendisine tanınan Neslican Bedel üç kez kanseri yendi. Sosyal medya paylaşımlarıyla hayata sıkı sıkıya tutunan ve kanser karşısında pes etmeyeceğini söyleyen Neslican Yatak metanetli çokça kanser hastasına ve dinç kadına sabah yeli oldu. 20 Eylül 2019 tarihinde malign mezenkimal tümörüne tutkun olarak oluşan semptomlar sonucunda çoklu uzuv yetmezliği dolayısıyla vefat etti. Cenazesi Rize’birlikte defnedildi.Share: