29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Trabzon’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

Trabzon’da kutlamalar kapsamında geçmiş merasim, bir süre ilk restore edilen tarihi vilayet binasında gerçekleştirildi. Vali İsmail Ustaoğlu, burada protokol üyeleriyle alay malay tebrikleri akseptans etti.

Hükümet Konağı uğrunda bitmeme fail kutlamalar, gocunmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ilbay Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Reisi Uğur Zorluoğlu, vatandaşların bayramını tebrik etti.

Ustaoğlu, Cumhuriyetin Kurucusu Balaban Alemdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, milletin akide ve kararlılığıyla sunulan kavi mücadelenin arkası sıra kurulan Cumhuriyetin, ecdadın gelecek nesillere bıraktığı en şişman bırakıt olduğunu vurguladı.

Vali Ustaoğlu, “Eren milletimiz, Cumhuriyetin temellerini oluşturan duygu, düşün ve hedefler etrafında yarınların müreffeh Türkiyesi amacıyla kenetlenmiştir. Bu başarıları sonsuz buyurmak, sosyal hukuk devleti mücadelesini ve milli egemenliğimizi giderek mütezayit aynı azim ve heyecanla daim olmak, bize güç edilen Cumhuriyetimize eş geçmek arz oylumlu görevimiz olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği kutlamalar, umum oyunları gösteri ve derbent töreninin arkası sıra sona erdi.

Share: