55 yıldır etken adına ayak topu oynayan 73 yaşındaki Mübarek Kunt, Guinness Rekorlar Kitabı’na ahzetmek için

55 yıldır aralıksız kendisine dünkü kulüplerde futbol oynayan 73 yaşındaki Lahut Kunt, dünyada futbol oynayan yeryüzü buğulanmış oyuncu rekorunu kırmak amacıyla temas dönüş idman yapıyor.

EZZELDİN BAHADER’İ TERK ETMEK İSTİYOR

1967 yılında futbola başlayan ve 2022-2023 sezonunda 1’inci Dünkü Kol ekiplerinden Nevşehir Anadolugücü’ne nakil olan Kunt,hedefinin 74 yaşında dünyanın bildirme yaşlı futbolcusu unvanını elinde bulundurarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mısırlı çarkıt topçu Ezzeldin Bahader’i bozmak olduğunu söyledi.

“TORUNUM İLE UYUTMAK EN ŞIŞMAN ARZULARIMDAN BİRİ”

1967 yılında Trabzon’daki Araklı spor‘de futbola başladığını tabir eden Kunt, “Sonrasında Necmati GSK, Uçarsuspor, Zaferspor, Osmaniye Karaçayspor, Mardin Kızıltepespor, Erzurum Harb-İş Spor, Yozgat Gençlerbirliği üzere kulüplerde oynadım. Bu sene dahi Nevşehir Anadolugücü’ne alıntı oldu. Ayak Topu yaşantım haddinden fazla çakal tıpkısı çalışmayla başladı. Çocukluğumuzda mektep çocuğu klasman vardı, gailesiz takımlar yoktu. O nedenle futbola geç başladım. Profesyonel ligler kurulduktan sonra futbola başladım. Hiç hevesli olmadım, bilcümle toy oldum, dünkü yaşadım. Ben futbola savunmada başladım, daha sonraları ölçülü yer ve forvete çevrilmiş oynadım. Gençlerle bu arada tavlamak ayrı ayrımsız kurum. Ego oğullarım Bilal Kunt ve Fazlı Kunt ile beraber 10’ar yıl arayla benzeri takımda suret giydim. Baba-mahdum aynı takımda oynadık. Ego Zaferspor’dahi 33 sene başkanlık, antrenörlük ve futbolculuk yaparken, eşim Hafize Kunt de genel kaptanlık yaptı. Bu öyle hesap pusulası ediyorum ki dünyada bir rekordur. Sahaya çıkıp, lisanları verir, esame listesini imzalar ve futbolcularla mukteza iletişimi sağlardı. Bu üstelik alım donör bir görüngü. Torunum ile de ihanet etmek benim arz büyük arzularımdan biri. Kendisi Kastamonu’bile, inşallah benzeri çevrim onunla sahada buluşuruz’ ifadelerini kullandı.

‘SABAH ER KALKIP İDMAN YAPIYORUM’

Tor futbolculuktan seçme sağlık elde etmediğini ve yemeden içmeden futbola duyduğu tutku neticesinde sahada yer aldığını kaydeden Kunt, “Hususi tıpkı bankada görev yaptım. Görevim esnasında evrak dağıtımı yapardım. Bunları yaparken sabahtan akşama büyüklüğünde yürür, benzeri zamanda dahi alıştırma yapardım. İdmanlarımı sabah erken kalkıp yapıyorum. Beslenmeme ilgi ediyorum. Zaferspor’da reislik yaparken oyuncularımla ve oğullarımla bu arada idman yapıyordum. Güre sporcu kardeşlerim kendine bakmalı, spor yapmalı, etil alkol ve sigaradan ırak durmalı. Kafalarında spor olmalı. Bu sayede detaylı müddet hayata tutunurlar. Ego hastaneye ender revan ayrımsız insanım. Sağlığımı spora borçluyum?” diyerek konuştu.

“SUNMA ETRAFLI YIL SAHADA KÜSURAT TOPÇU OLMA HEDEFİM VAR”

55 yıldır fasıla vermeden futbol oynadığını belirten Kunt, “Hedefim ülkemize dünyanın genişlik buğulanmış futbolcu unvanını germek. Futbol oynayan yer yaşlı aktör unvanı üzere çalışıyorum. Bunun beraberinde yeryüzü tafsilatlı yıl sahada artan oyuncu olma hedefim var” dedi. Kunt, Türk futbolunda özellikle saftirik futbolcular için vadi sayısının tam olmadığını ve saha sayısının artırılması ile bundan sonra futbolcunun Türk futboluna kazandırılacağını söyledi.

Share: