58’inci Cumhurbaşkanlığı velespit turu Nisan’da yapılacak

Bu sene 58’incisi düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu öncesi Velespit Federasyonu As Başkanı, Bahattin Akyön, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Ser Raportörü Kalıcı İlgün ve Muğla Cahillik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş ile Türkiye Velespit Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert Muğla Valisi Orhan Gödeş ile tıpkısı araya gelerek cevelan ile ait kıymetlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Türkiye Velespit Federasyonu Komutan Başkanı Bahattin Akyön, geçtiğimiz yıl 57’ncisi Bodrum’dan bidayet kayran Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunun Muğla etabının problemsiz geçmesi dolayısıyla Muğla Valisi Orhan Besili’ya teşekkür plaketi verdi. Akyön, “Geçtiğimiz yıl turumuz Bodrum’dan bidayet aldı. Bu yıl de 8 etaplık turun 4 etabı Muğla ili sınırları içerisinden geçecek. Muğla bu konuda haddinden fazla şanslı. Bu yıl de problemsiz adına tedbirlerin alınacağına inanıyoruz. Zaten Muğla halkı dahi tura sunma çok bandaj gösteren, bisikleti muhip tıpkı vizyona topluluk. Cumhurbaşkanlığımızın ismini haiz bu yarışın 58’incisinin kazasız belasız pir görüntülerle geçmesini diliyoruz” dedi.

Muğla Valisi Orhan Yağlı ise, “Geçen sene çalışkan yayınlarla Dünya geneli milyonlarca insanın evine girmiş bu aranjman Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yapılıyor olmasının birlikte, Muğla ve bölgemizin tanıtılması açısından de çokça iri önem sunu ediyor. Bu sene ayrımsız etabın Fethiye Babadağ’da son bulması, Fethiye, Marmaris, Bodrum kabilinden dünyanın göz bebeği destinasyonlarımızdan geçecek olması bizler için çok bulunmaz” dedi. – MUĞLA

Share: