6’lı masa üyesi genel başkandan haddinden fazla açık namzetlik açıklaması

Demokrat Parti (DP) Umumi Başkanı Gültekin Uysal, toplumsal medya hesabında gündeme ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Daha önceki “Ego Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda cesim katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu katıksız namına üstelik isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde zaruri desteği veririz” ifadeleriyle Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yeşil çerağ yakan Uysal, 2023 seçimlerinde altılı masanın belirleyeceği adayla ilgili ilgi çeken ayrımsız izah yaptı. Uysal, “Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz.” ifadelerini kullanırken bu istimara akıllara Kılıçdaroğlu’nu getirdi.

Uysal, açıklamalarında şunları söyledi:

“Biz, yeniden uçlara kaymış siyasetin merkeze geleceğiniz düşünüyoruz. ‘Ötekisi olmayan’ benzeri siyasal geleneğiz. Türkiye’bile zaruret, maalesef kalımlı ağıl geliyor. Devletin büyüklüğü, etkinliği ile denktir. Binaların büyüklüğü ile değil. İnsanların kendi karşı terinin karşılığını alabildiği aynı iklimi tesis etmek gerekiyor.

“ADAYIN ‘ALTILI MASA’ İÇİNDEN ÇIKMASI GEREKTİĞİ KANAATİNDEYİZ”

Yalnız düşün birlikteliği boşaltmak yetmez, empati da gerekir. Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz. Yolsuzluk, MGK tarafından ülkemizin güvenliğini tehdit fail birinci unsur yerine tanınmalı. Birliğimizin ve beraberliğimizin temeli, karşılık yurttaşlık hukukudur.

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN YEGÂNE HEDEFİ VAR”

Halk İttifakı’nın tek benzeri hedefi var; Sayın Erdoğan ve mümasil çevresinin iktidarını devam ettirmek. Biz, ahbap-çavuş ilişkileri ile siyasetimizi belirlemeyiz. Yolunuz Beştepe’ye çıkıyorsa yönleme kullanmanız kâfi. Bu defa, Demokrat Fırka’nin üzerinden geçmez.

“KAYIT DIŞINA ÇIKMIŞ BİR ÇAP MEKANİZMASI VAR”

Kayıt dışına eski ayrımsız celal mekanizması var. Sunma basiti, Geçim Fonu aldı altında ne kime satıldı, kime verildi; bu konuda mıhlı bilgiye cemaat değiliz. Iptal olmuş bir mehabet yapısı var. ‘Kuvvetlerin uyumu’ diye niteleyerek tıpkısı sevimli gelişigüzel şeyi taharri ediyor; yürütmeyi dahi yasamayı dahi yargıyı de…”

“KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINA SICAK BAKARIM” DEMİŞTİ

Tevazulu, henüz geçmiş CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığına elbette baktığıyla ilgili ayrımsız soruya, “Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yunak bakarım. Bu masanın oluşumunda mefret katkılar sağlayan CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu tabii yerine dahi isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde vacip desteği veririz” yanıtını vermişti.

6’lı masa 5’inci misil toplandı! Liderlerden izah

 

İmamoğlu: Cumhurbaşkanlığı adaylığı gündemimde bulunmayan

 

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

 

Akşener’den ‘Cumhurbaşkanlığı adaylığı’ açıklaması

 

Share: