741. Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri öncesi derinti düzenlendi

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya’nın 9-10-11 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan 741. Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri kapsamında planlı istimara toplantısına katıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Söğüt Kaymakamlığı’ndaki toplantıda, şenliklerin gösteri planının masa üstünde görüşülerek danışma edildiği belirtildi.

Toplantının peşi sıra Ilbay Kızılkaya başkanlığındaki heyetin, şenliklerin yürütme edileceği Ertuğrul Gazi Türbesi, cirit oyunu sahası, sevinç alanı, bu yıl hizmete girecek olan Ertuğrul Gazi Camii ve Darul Kurra’da incelemede bulunduğu tabir edildi.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Vali Kızılkaya, Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri’nin Bilecik’in ve ülkenin genişlik oylumlu manevi değerlerinden biri olduğunu kaydetti.

Atalarına olan gocunmak ve Türk kültürünü gelecek kuşaklara aktarma etmek için şenlikleri sunu mebzul şekilde yürütme ika uğrunda olduklarını vurgulayan Kızılkaya, “740 yıldır olduğu kadar bu yılda kasırga içerisinde hazırlandığımız şenliklerimizi coşkuyla kutlayacağız. Bu minvalde şenliklerimizin yaşatılmasında say veren herkese teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Vali Kızılkaya’ya Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, İl Güvenlik Müdürü Ertuğrul Namal, İl Cingöz Komutanı Albay Utkulu Sandalet, İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz, Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Ses Bayrakçı, Gençlik ve Spor İl Müdür Yasin Özdemir, Ekin ve Turizm İl Müdürü Serkan Bircan ve ilişik hava amirleri zevcelik etti.

Share: