800 Kovid-19 hastasını haiz dev sefine, Avustralya’nın Sidney kentindeki tıpkı limana demir attı

Covid-19 hastası tahminî 800 yolcuyu taşıyan sefine Avustralya’nın Sidney kentinde bire bir limana demirledi. Geminin tutkun olduğu Carnival Australia şirketinden edinilen bilgilere bakarak, 4 bin 600 geçici ve mürettebatı ile Kullanılmamış Zelanda’dan 12 ahit süren yolculuktan dönen Majestic Princess adlı gemideki yolcuların kısaca yüzde 20’si Covid-19 semptomları gösterdi.

800 KİŞİNİN TESTİ POZİTİF

Test edilen yolcuların 800’ünün Covid-19’a yakalandığı belirlendi. Testi fazlalık sâdır yolcuların gezi boyunca kabinlerinde izole edildiği öğrenildi. Ortaklık müdürü Marguerite Fitzgerald yaptığı açıklamada, 12 günlük yolculuğun tahminî yarısında çokça sayıda vakanın tayin edilmeye başlandığını, birlik vakaların evet asemptomatik ya üstelik hafif semptomlar olanlardan oluştuğunu söyledi.

KARAYA ÇIKMALARINA İZİN VERİLDİ

Avustralya kamu otoriteleri, geminin limana yanaşmasının ardından testi fazlalık olan yolcuların karaya çıkmasına müsaade verdi. Yolculardan şişman transfer araçlarını kullanmamaları istek edildi. Iştirak müdürü Fitzgerald, “Covid-19 testi pozitif sâdır eksiksiz yolculara yalıtım sürelerini tamamlamaları için hususi muvasala ve konaklama için koruyucu olmaya çalışıyoruz” dedi.

Share: