Adana, Sazak, Hatay ve Osmaniye’de Gaziler Haset kutlandı

Adana, Mersin Ağacı, Hatay ve Osmaniye’birlikte, 19 Eylül Gaziler Günü zımnında merasim düzenlendi.

Adana Atatürk Parkı’ndaki törende Vali Süleyman Elban, 6. Kolordu ve Birlikte Hususi Kuvvetler Komutan Yardımcısı Tugay Nihat Ergün, Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Yazıhane Başkanı Ateşli Adaber, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Şube Başkanı Adaber, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve silah arkadaşlarına minnetle andığını belirterek, “19 Eylül Gaziler Haset, bedeli canla ve kanla ödenmiş bu toprakların yurt olması ve devletimizin bekası önünde canlarını adayanların kurum ve şerefle hatırlandığı anıldığı gündür.” dedi.

Törene İl Güvenlik Müdürü Doğan İnci, İl Uyanık Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Mersin Ağacı

Sazak’da dahi 19 Ilkgüz Gaziler Haset nedeniyle Cumhuriyet Altını Alanı’nda merasim düzenlendi.

Ilbay Yüce Hamza Güreşçi, Bahir Kuvvetleri Akdeniz Havza ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Yetersizlik, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sazak Şubesi Başkan Yardımcısı Kemal Gülbeyaz’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koyduğu programda, korku duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Altını Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Kenar Asayiş Akdeniz Nahiye Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, İl Cingöz Komutanı Sancak Soylu Çarıkcıoğlu, İl Inanma Müdürü Mehmet Aslan, politik partilerin ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile gaziler üstelik törende yer aldı.

Hatay

Hatay Cumhuriyet Meydanı’ndaki programda, Ilbay Rahmi Doğan, Garnizon Başkan Vekili Piyon Albay Tarık Vahim ve Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Serdengeçti Yücedal, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın peşi sıra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Büro Başkanı Mehmet Ramiz Bakır danışma yaptı.

Ilbay Doğan, törenin ardından gaziler ve yakınlarıyla kardeşçe etti.

Osmaniye

Osmaniye’deki merasim Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Anıt izzetinefis defterini imzalayan Ilbay Erdinç Yılmayan, “Kahraman gazilerimiz, biliyoruz ki omuzunuzda gururla taşıdığınız koca madalyalar, şu an basmakta olduğumuz bu yer, beherglas karışı uğruna verdiğiniz kahramanlığın sembolleridir.” ifadesini kullandı.

Törene Şehremini Kadir Esmer, AK Parti Osmaniye Mebus Alperen Durmuşoğlu, Garnizon Komutanı Futbolcu Albay Melik Büyükbaş, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Share: