Adana ve mekân illerdeki okullarda uzlaşma eğitimi başladı

Adana, Mersin Ağacı, Hatay ve Osmaniye’bile, anaokulu ve ilkokul bir numara sınıflarda neva eğitimi başladı.

Milli Yetişek Bakanlığınca hesaplı neva eğitimi programı kapsamında Adana’üstelik kollar, velileriyle okullarına geldi.

Öğretmenlerin karşıladığı füru, sınıflarına alındıktan bilahare arkadaşlarıyla tanıştı.

Mersin Ağacı

Sazak’da birlikte öğrenciler, eğitim programı kapsamında okullarını ve sınıflarını keşfetme şansı buldu.

Eğitmenler, ilk kez arkadaşlarıyla mülaki öğrencileri ve ailelerini bilgilendirdi.

İl Milli Terbiye Müdürü Hiçlik Adam, Mezitli ilçesindeki Faris Itri İlkokulu’nu konuşma ederek, öğretmenlere ve öğrencilere harmoni eğitiminde başarılar diledi.

Insan, bakir yetişek ve tedris yılının kırnak olması temennisinde bulunarak, “Bugün ahenk sürecindeki öğrencilerimiz eğitim bilimi ve öğretime başlamış oldu. Hepsinin kitapları masalarında hazır. Bugün okul öncesinde 26 bin 713 öğrenci, ilkokullarda üstelik 34 bin 836 öğrenci eğitime başladı. Tanrı devletimize ve milletimize zeval vermesin.” dedi.

Osmaniye

Osmaniye’de da anaokulu ve bir numara sınıfta eğitim görecek öğrenciler neva programı kapsamında geldikleri okullarında öğretmenler yoluyla bilgilendirilerek, sınıflarına alındı.

İl Milli Terbiye Müdürü Görgülü Albak, AA muhabirine, 20 bin öğrencinin uzlaşma eğitimine başladığını belirterek, “Bugün velilerimizin ve öğrencilerin hararetli olduklarını çekmek beni birlikte bahtiyar etti. Öğrencilerimize ücretsiz ibret kitaplarının beraberinde bu yıl 800 bin koruyucu hakikat kitap da dağıtılacak. Bakanlığımız eliyle okullarımıza saflık ve ayrıksı ihtiyaçları karşılayabilecekleri maddesel bindi gönderildi.” diye niteleyerek konuştu.Share: