ADÜ’de ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. Yıldönümü Paneli’ düzenlendi

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırı ve Aplikasyon Merkezi aracılığıyla planlı ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 99. Yıldönümü’ paneli Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Panele ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ziyalı, Ziraat Fakültesi Dekanı V. Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu, Keyif Bilimleri Fakültesi Dekan V. Aslıhan Büyüköztürk Karul, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Hacer Bembeyaz ile Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Bülent Polat ve Dr. Öğr. Üyesi Berivan Binay, Kasır MYO Başmuallim V. Prof. Dr. Ayşe Bağlam Karaman’ın yanında Keyif, Kültür ve Spor Daire Başkanı Faruk Uludağlı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Panel açılış konuşmasını yapan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Aplikasyon Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ayten Birey, “Atatürk’ün tendürüst ve metin nesiller pekiştirmek, mevki ve milletin çağdaşı toplumlarda olduğu üzere tagaddi, sağlığın korunması konularında yaptıkları ve zinde Türkiye Cumhuriyeti’ni hayat ettiği gençler hakkında düşüncelerini konuşacağız. Panele yardım veren panelistlerimize, öğrencilerimize ve ulama sunan herkese teşekkür ederim” dedi.

Kültür Fakültesi Benzin Teknolojisi Bölümü Tedris. Üyesi Doç. Dr. Cımbar Şans Akgül ‘Atatürk Dönemi Benzen Sektöründeki Gelişmeler’, Kasır Patika Yüksekokulu Akademisyen Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Başarmış Akgül ‘Atatürk Dönemi’nde Zirai Alanda Makineleşme’, Keyif Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Akademisyen Dr. Öğr. Üyesi Sibel Şeker ‘Atatürk Dönemi Afiyet Politikaları’, Ehlivukuf Müverrih Seher Kocabaş ise ‘Atatürk Cumhuriyet ve Gençlik’ antetli sunumlarını gerçekleştirdi.

Panelde serencam adına ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Aydınlık, cumhuriyetin kuvvetli temeller üstüne inşaa edildiğini belirterek, hele kuru tarım üstüne yapılan yeniliklerin de günümüzde halen günün konuşu ve maharet şartlarında baştan işletilip değerlendirildiğini söyledi.

Soru-karşılık kısmının peşi sıra konuşmacılara teşekkürname belgesi arz edilirken; şişman foto çekiminin peşi sıra açık oturum sona erdi. – AYDIN

Share: