AK Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Mustafa Abat, sonuç anketi açıkladı: Cumhurbaşkanımız yüzdelik 52 düşünce alıyor gözüküyor

DÜRÜST Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Mustafa Rahat Siirt’te partisinin diyar başkanlığınca planlı “2023’e Makul Kent Buluşmaları” programı kapsamında matbuat mensuplarıyla bir araya geldi. Abat burada yaptığı açıklamalarda partisinin ve Reisicumhur Erdoğan’ın oy oranını dahi açıkladı.

“AK PARTİ’NİN OYU YÜZDELIK 40”

Bayındır seçme çalışmalarını, partilerinin bire bir esbak seçimde aldığı fikir oranının üstüne çıkması için sürdürdüklerini belirterek, “Serencam 2 aydır DOĞRU Öğür’nin düşünce oranı yüzdelik 40’ın konusunda oturdu. Ancak biz parti yerine bunu yüzde 45-46’ya çıkarabileceğimizi hesaplayabiliyoruz” dedi.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN OYU YÜZDE 52”

Açıklamalarında Cumhur Reisi Erdoğan’ın da rey oranına değinen Rahat, “Cumhurbaşkanımız da yüzde 52 düşünce alıyor gözüküyor. Cumhurbaşkanımızın de 55’in üzerine çıkabileceği bire bir analizlerden ortaya çıkıyor. Yani yaptığımız araştırmalar, ilmî icraat bize önümüzde henüz alınacak oylar olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

“YÜZDE İLE CUMHURBAŞKANINI ISTISNA ETMEK OLABILIR”

Şen açıklamalarının devamında hem AK Parti’nin hem Erdoğan’ın yüzde 52 ile değil 55’le seçmenin kabil olduğunu vurgulayarak, “Siirt’ten hareketle 56 yaptık Cumhur İttifakı’nın oy oranını. İnşallah öyle görürüz. Tabii kim bütün bunlar bizim ilmî hesaplarımız. Ancak milletimizin teveccühü ne olacak? Hangi verirse o başımızın üzerindedir. Tığ milletimizin bize teveccüh göstereceğini öngörüyoruz. Ilmî araştırmalar, analizler bize onu gösteriyor. İnşallah üstelik anca olacak” dedi.

“DÜRÜST PARTİ OLARAK GENÇLERİN BİRİNCİ PARTİSİYİZ”

Gençlerin rey oranına ilişkin üstelik iş yaptıklarını anlatan Rahat, YANLIŞSIZ Öğür’nin gençlerden şişman destek gördüğünü vurgulayarak, “DÜRÜST Tümen olarak gençlerin birinci partisiyiz. Yüzdelik 40’a yaklaşıyor gençlerin oyu. Öğür oyumuz 42, gençlerin oyu 38… Bu 38, YANLIŞSIZ Öğür’yi strateji fail iki partinin toplamı büyüklüğünde neredeyse. DOĞRU Tümen namına, izleme eden iki partiden daha efdal benzeri düşünce oranına sahibiz. Gençlerin en beğendiği reis ve Cumhurbaşkanlığında üstelik genişlik efdal oranda görüş verdiği lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bilimsel verilerle konuşuyorum, öyle bahsetmek gerektiğini bile düşünüyorum” ifadesini kullandı.

“3-5 KAMER GEÇMIŞ YÜZDELIK 34’LERE DÜŞTÜK”

Şen, 3-5 ay önce partilerinin fikir oranının yüzdelik 34’e düştüğünü açıkladığını anımsatarak, “Ara Sıra arkadaşlar dediler kim, ‘Yahu teşkilatın moralini bozar, neden anca söylüyorsun?’ Dedim 34’e düştük. Teşkilatın moralini bozmaz, tersine teşkilat der kim ‘Aman Allah’ım 34’e mi düştük? Bu bize yakışmaz, tığ DÜRÜST Parti’yiz. Biz 40’lı, 50’li rakamlarla konuşulan tıpkısı tümen olmalıyız.’ Silkinir, kendine gelir. Cidden öyle oldu” açıklamalarında bulundu.

Share: