AK Parti’li Özhaseki’den “HDP’ye bakanlık verilebilir” açıklamasına tepki Açıklaması

AK Parti Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP İstanbul Mebus Gürsel Uğurlu’in “HDP’ye nezaret verilebilir” açıklamasına tepki göstererek “Ego bile soruyorum, PKK’nın bir siyasal uzantısı HDP’ye Milli Defans Bakanlığını verir misiniz, İçişleri Bakanlığını verir misiniz? Cenabıhak hakeza benzeri tehlikeden korusun.” ifadelerini kullandı.

DOĞRU Parti’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Özhaseki, Kayseri televizyonlarının kuma yayınına katıldı.

Burada konuşan Özhaseki, Türkiye’nin gözü uğrunda ayrımsız oyun oynandığını, 7’li masa diye rapor ettiği muhaliflerin anlaşabildiği bir tane konunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve DÜRÜST Fırka karşıtlığı olduğunu belirtti.

Masayı külah edenlerin Türkiye’yi yönetim etme noktasında hiçbir konuda uzlaşamayacaklarını savunan Özhaseki, “Bunlar yıkım ekibi üzere. Haliyle orada erk olmakla ilişik millete gelişigüzel şey söylemiyorlar. Şüphesiz dümen edeceklerini söylemiyorlar. Ekonomide ne yapacaklarını asla söylemiyorlar zira aralarında yarık çıkacak, bunu biliyorlar. Bulabildikleri benzeri yegâne kelam var, ‘Güçlendirilmiş Vekil Sistem’ diyorlar. Bunun az buçuk daha Türkçesini söyleyeyim ben, böyle deyince 2000 yılı öncesi kamu iktidarlar geliyor aklıma. 7’li koalisyon hükûmeti vadediyorlar. 7’li koalisyon bunun adı.” değerlendirmesinde bulundu.

Özhaseki, CHP’li Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” yönündeki sözlerini eleştirerek “PKK’nın tıpkısı siyasal uzantısı var, o dahi HDP. ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ kadar söylemde bulunmaya başladılar. İşte bazen Gürsel Tekin, kimi zaman yabancılar söylüyor. Ben da soruyorum, PKK’nın tıpkı siyasi uzantısı HDP’ye, Milli Savunma Bakanlığını verir misiniz, İçişleri Bakanlığını verir misiniz? Tanrı böyle bir tehlikeden korusun.” açıklamasını yaptı.

KHK’lıların gine iadesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun KHK’lılar ile ilgilendiren açıklamalarına dahi değinen Özhaseki, “Demincek KHK’üstelik işine sonuç verilenler kimler diyerek bir soru başlığı atalım. Tamam, ihtilale karışanlar mapus cezası aldı, içerdeler. Bilahare FETÖ’cü olduğu hız ile tayin edilenlerin işine sonuç verildi. Nereden uzaklaştırıldılar, askeriyeden uzaklaştırıldılar. Polislikten, hakimlikten, valilikten, kaymakamlıktan uzaklaştırıldılar. Kılıçdaroğlu’na soruyorum, vatandaşlarımızı bombalayanları yeniden işe alıp onları uçucu mu yapacak? Kılıçdaroğlu, AK Öğür’ye düşmanlık edeceğim derken, milletimizi yani Türkiye’yi elçilik uzmanı atıyor.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun helalleşme çağrısında ilgiyle olmadığını savunan Özhaseki, kendisine hakeza bir girişimde bulunmadığını belirterek şunları kaydetti:

“Aşağılık düşüncelerin birlikte samimi ise toplumda çıkma diyecek kim ‘Olur, birisi geldi, uyum kurmuş. Beni üstelik inandırdılar. Ego üstelik çıktım suçladım amma bozukluk dilerim, akıllıcasına değilmiş, butlan etmişim. Haseki Başkan hakkını helal etsin.’ derse emin olun topluma itiraf ettiği için doğruyu söylediği için o büyüklüğünde canım yandığı halde hakkımı helal ederim. Ama telefonda söylerse katiyen hakkımı helal etmem, öyle ayrımsız özdek bulunmayan. Sosyete içre yapılan ayıbın iki kişilik özrü gayrimümkün. İnsanlara envaitürlü iftiralar edip, 40 domates dolması söyleyip devam edeceksen helalleşme olamaz bunda. Toplumda o büyüklüğünde helalleşecekleri insanlar var ki saymakla bitmez.”

Özhaseki, seçimlerde yeniden saylav olup olmayacağı yönünde yöneltilen tıpkısı soru üstüne, şöyle bitmeme etti:

“Makul görülüyorsa bitmeme ediyorum. Yani illa ayrımsız özdek almak istiyorum diye niteleyerek çırpınan ayrımsız imal yok. Yenilenmenin esas olduğuna inanıyorum. Bakir simaların gelmesinin, eskimemiş yüzlerin gelmesinin, atlaya zıplaya, iştahla koşturmalarının çokça doğru olduğuna de candan inanıyorum. Bunu söylerken saylav arkadaşlarımdan benzeri şikayetim mi var? Faydalı, namevcut. Emniyetli olun 20-25 yıldır bu işin içindeyim, tehlikesiz olun bizim milletvekillerimiz siktirici yüz akımız. Hiçbirisinin keskin aynı işini görmedik. Hırsızlığını, yolsuzluğunu, arsızlığını görmedik. Sonunda değişmeyen donör olan aynı üst asamble var partide ve birlikte Sayın Reisicumhur’mız var. İnşallah hayırlısı olsun diye niteleyerek üstelik temennide bulunuyorum. Ben öz adıma söylüyorum, benim yerime çoluk çocuk gelsin.”

Share: