AKP’li Olduğunu Belirten Vatandaştan Babacan’a: “Siz Hangi Ahit Ekonomiden Ayrıldınız, Tutum Battı”

ESRA VAZIH PERVAN

Demokrasi ve Hareketli (TILSIM) Partisi Umumi Başkanı Yüce Babacan, Trabzon’de yaptığı miting sonrasında alandaki vatandaşlarla kardeşçe etti. AKP’li olduğunu belirten bir yurttaş, Babacan’a “Haddinden Fazla derin, bağnaz Recep Tayyip Erdoğan hayranıyım ama şurası diyebilirim; siz hangi ant ekonomiden ayrıldınız, tutum battı” dedi.

Beşinci mitingini cemaziyelevvel Trabzon’birlikte fail Şanlı Babacan, miting sonrasında alandaki kâh vatandaşlarla arkadaşça etti. Trabzonlu tıpkısı vatandaş, ekonominin 20 yılda dibe battığını belirterek Babacan’a şunları söyledi:

“20 YILDA BATTIK, İNDİK DİBE”

“Aldığım mahiye 720 dolardı, şimdi 300 dolar alamıyorum. 25 yıl kamuda çalıştım, kamudan emekliyim. Fatih Hükümdar Mehmet hangi demiş; ‘İstanbul’u kazandım amma Trabzon’u kazanamadıktan bilahare hiçbir anlamı yok’. Siz Trabzon’u kazandınız, Allah yolunuzu sarih etsin. Ego istemezdim siyasete girmeni amma bunu da birileri yapacak. Ego REÇETE’cı değilim ama bugünden sonra ILAÇ’cı olabilirim. O büyüklüğünde konuştun bile tıpkısı dağ söz sokak mı ağzınızdan. Bilirsin, demokratlık şehri Trabzon. Ben, bugün kandil gördüm. Meral Eş geçmiş seçimde buraya geldi; bu büyüklüğünde kalabalık, bu kadar çalkantı yoktu. Sende ben bunu gördüm. Bilcümle ‘Cenabıhak’ diyoruz amma görüyorsun, 20 yılda battık, indik dibe. 700 dolardan düştük 300 dolara, mahvolduk. Tombul 80 liraydı, oldu 350 liralık. Sana güveniyorum.”

“BU ÜLKEYİ PERİŞAN ETTİLER, SATTILAR”

Emekli hesap öğretmeni olduğunu belirten bambaşka aynı vatandaş ise “Bu ülkeyi bakımsız ettiler, sattılar. Adamın birisi bana diyor kim ‘Yol yaptı’. Babasının parasıyla yapmadı onları. Kimin parasıyla oldu? Senin, benim paralarımla oldu. Bu ülkeye bakım ediyorum ben. Benim çocuklarım sana bile bakım veriyor” dedi.

“SÜLEYMAN DEMİREL’İN PROGRAMINI İNSANLARA SATIYOR”

Sair tıpkısı yurttaş bile “Tayyip Komutan aldı, şimdi rahmetlik Süleyman Demirel’in programını insanlara satıyor. Ne diyor rahmetli Süleyman Demirel, sen hatırlamazsın ihtimal, ego hatırlıyorum, “Araba anahtarı vereceğim, tek sülale anahtarı vereceğim” diyordu. Kimseye vermedi, ben şahidim. Rahmetlik Süleyman Demirel’in projesi, bunları deyin orada Cenabıhak aşkına” diye niteleyerek konuştu.

“SİZ NE ZAMAN EKONOMİDEN AYRILDINIZ, EKONOMİ BATTI”

AKP’li olduğunu söyleyen tıpkı vatandaş ise şöyle konuştu:

“Haddinden Fazla koyu, fanatik Recep Tayyip Erdoğan hayranıyım ama şunu diyebilirim; siz ne ahit ekonomiden ayrıldınız, iktisat battı. Dediğim lügat şudur; ekonomiden ayrıldınız, battık. Ego, dip Tayyip Erdoğancıyım, kafamı kesseler esasen ayrılmam. Siz ayrıldınız, tutum bitti. Ama dersen ki ‘Neredesin’, yeniden Tayyip’e fikir vereceğim, hayranıyım. Görüş verir vermem, ayrı laf; ego, sizin hakkınızı birlikte yemiyorum onun hakkını de.”

Share: