Aksaray’da Bitirmiş Komando Er Güvenlik Bölüğü göreve başladı

Aksaray İl Güllabi Komutanlığı emrinde fariza ayırmak için kurulan Kurnaz Komando Düzenlilik Bölüğü planlı törenle görevine başladı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Cingöz Komando Bölüğünün göreve başlaması ve İl Bitirmiş Komutanlığında memur bire bir kayırıcı rütbeye yükselen personel amacıyla düzenlenen paye feyiz törenine katıldı.

Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, komando bölüğünün cingöz takı bölgesinde gelişigüzel cins düzenlenen görevlerde, sosyal olaylara müdahale ve farklı sunulan görevlerin icrasında anbean göreve hazır bulunacağını söyledi.

Halkın duygusal ve mal güvenliğinin sağlanmasında kolluk kuvvetlerinin nazik bire bir gayretle görevini yaptığını vurgulayan Aydoğdu, Düzenlilik Komando Er Bölük Komutanlığı’nın açılması ile vatandaşların güvenliğinin temininde bulunan gücüne kırıcı katacağını belirtti.

Komando Er Andı’nın söylenmesinin ardından yapılan dua ile İl Uyanık Güvenlik Komando Er Bölüğü görevine başladı.

Bir kayırıcı rütbeye terfi eden subay, astsubay ve ehlihibre jandarmalara eskimemiş rütbeleri takıldı

Daha bilahare İl Cingöz Komutanlığında fariza özne 4 subay, 27 gedikli ve 18 bilirkişi kurnaz görünmek amacıyla 49 rütbeli personele yeni terfileri tevdi edildi.

Ilbay Hamza Aydoğdu ayrımsız dal rütbeye yükselen uyanık personelini kutlama etti. Terakki alan personelin rütbeleri Ilbay Hamza Aydoğdu, vahit amirleri ve aileler eliyle takıldı.

Rütbe tefeyyüz törenine İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Şanlı Büber, Emniyet Müdürü Uğur Muhafız, Polis Meslek Yetişek Merkezi Müdürü Niyazi Toygar, ünite amirleri ile güllabi komutanlığında memur subay, astsubaylar ile terakki kayran personellerin eş ve aileleri katıldı.

Share: