Alay Malay işlettikleri restoranda eşinin öldüren Sercan’ın yargılanmasına başlandı

BURDUR’üstelik 8 nisan’bile alay malay işlettikleri restoranda eşi Nurcan Seçer’i (35) av tüfeği ile öldüren tutuklu maznun Serhan Seçer, yargılandığı ilk mahkemede görüngü haset alkollü olduğunu söyledi.

Görüngü, 8 Nisan 2022 günü saat 21.00 sıralarında Atatürk Caddesi’nde Seçer çiftinin gelişigüzel işlettiği restoranda meydana geldı. Serhan Seçer, görüngü haset elinde av tüfeğiyle yaklaşık 6 aydır ayrı yaşadığı eşiyle gelişigüzel işlettiği restorana gitti. Hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Seçer, işyerinin kapısında eşi Nurcan Seçer’e av tüfeğiyle dağ etti. Yüzüne derkenar eden saçmalarla bunaltıcı yaralanan Nurcan Seçer, kanlar zarfında yere yığılırken, fenomen yerinden kaçan Serhan Seçer, bu sefer kestirmece 300 metre mesafede, Gazi Caddesi’nde kayınbiraderi Ömer Tığ’a ait hareket adına gitti. Kayınbiraderine elem gitmek talip Serhan Seçer’in tüfeği konuşma korkusu yaptı. Tıpkı caddede işletmesi mevcut babası Izzetinefis Seçer, oğlunu görünce engelleme ederek tüfeği elinden aldı. Çağırılan ambulansla Burdur Büyüklük Hastanesi’ne kaldırılan Nurcan Seçer, doktorların çabasına karşın kurtarılamadı. Kaçan Serhan Seçer ise tıpkı müddet sonradan polis güçleri marifetiyle yakalanıp gözaltına makbuz. Sormaca sonucunda Serhan Seçer için, ‘eşe alın bile bile katil ve kayınpederi ile kayınbiraderini düşünülerek öldürmeye teşebbüs’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet kodes istemiyle sav açıldı.

YARGILANMASINA BAŞLANDIBurdur Kırıcı Ceza Mahkemesi’nde görülen önceki duruşmaya Serhan Seçer, vakfedilmiş bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntülü Enformatik Sitesmi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada, maktul Nurcan Seçer’in annesi Fatma, babası Mustafa ve kardeşi Ömer Kılıç, iki tarafın avukatları ile Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı amade bulundu.’OLAY GÜNÜ ETIL ALKOL ALMIŞTIM’Tutuklu maznun Serhan Seçer savunmasında, “Benim elimde mahkemeye sunacağım deliller var. Çocuğumun geleceği üzere bu delilleri sunmak istemiyorum. Daim Olmak üstelik istemiyorum. Olay günü etil alkol almıştım. Henüz aşkın bir molekül izah etmek istemiyorum. Inanma, müddeiumumilik ve Sulh Ukubet’daki beyanlarım doğrudur” dedi.BABA KILIÇ: SANIK KIZIMI HENÜZ EVVEL BIRLIKTE TEHDİT ETMİŞNurcan Seçer’in annesi Fatma Tığ, “Sanığın genişlik sakil şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi. Cet Mustafa Kılıç ise “Serhan Seçer fenomen günü motosikletiyle işyerimize geldi. Oğlum Ömer ile yanyanaydık. Elinde av tüfeği vardı. Ilk oğluma doğrulttu. Tüfek keder almadı. İkinci öğün bana doğrulttu. Bu tam alın tarafta işyeri olan babası gelip elinden tüfeği aldı. Elan ilk dahi kızımı ‘Seni, babanı, aileni öldürürüm’ diyerek zılgıt ediyormuş. Kızım korktuğu amacıyla çektiği eziyetleri söyleyememiş. Sanıktan şikayetçiyim” diye niteleyerek konuştu.KARDEŞ KILIÇ: DIŞARIYA KAÇIP POLİSİ ARADIMNurcan Seçer’in kardeşi Ömer Kılıç, “Motorla geldiğini gördüm. ‘Ego sana demedim mi’ diye niteleyerek geldi, tüfeği doğrultup tetiğe bastı. Tezgahın arkasına kaçtım. Sonradan babama doğrulttu. Babam elindeki süpürge ile engelleme etmeye çalıştı. O sırada babası gelip elinden tüfeği aldı ben dışarıya kaçıp polisi aradım” diyerek konuştu.SANIK BABASI ŞEREF SEÇER: UZAKLAŞTIRMA KARARLARINI BİRLİKTE ALIYORDUKTanık kendisine dinlenen Serhan Seçer’in babası Haysiyet Seçer ise oğlunu elinde tüfekle dükkana girerken gördüğünü ve silahı elinden aldığını, fakat Nurcan Seçer’i vurduğundan haberi olmadığını söyledi. Oğlunun evliliğinin akıbet dönemlerde sıkıntıları olduğunu söyleyen Izzetinefis Seçer, “Evliliklerinin son döneminde külfet vardı. Nurcan’ın kendisini aldattığına dayalı şüpheleri vardı. Ego böyle tıpkısı fenomen olmadığını düşünüyorum. Nurcan’a zarar verebileceğini düşündüğümüz üzere tenkil kararlarını alay malay alıyorduk. Nurcan aynı dönme bizim evimizde kaldı. Tenkil kararı alınmasında ego namına havari oldum. Serhan normalde bol bire bir kocaydı. Evliliğinde bir kat de eşini çarpma etmedi. Aldığı alkol ve eroin tesiriyle istikrarsız davranışları oluyordu. 7-8 yıldır ruh bilimi sorunları vardı. Hem tabiiyet hem ruhsal otama için uğraştık” diyerek konuştu.Mahkeme heyeti sanık, şahit ve avukatları dinledikten sonradan Sercan Seçer’in akıl sağlığı ile ilgilendiren Adli Tababet raporunun beklenmesi için duruşmayı 29 Kasım’a erteledi. AVUKAT KESİCİ: HERHANGİ BİR İNDİRİM YAPILMAMASINI ARZU ETTİK

Mahkeme çıkışında izah fail Nurcan Seçer’in ailesinin avukatı Süleyman Stoper, Nurcan Seçer’in öldürülme olayında tasarlama eyleminin olduğunu tabir ederek, sanığın adli sağlığı ile ilişkin Adli Tıp raporunu bekleyeceklerini söyledi. Avukat Kesici, “İlaç yazılmış amma kullanmamış. İlaçlarını kullanmıyor. Hastalığını artıracak şekilde eylemlerde bulunuyor. Bilahare gidip eşini öldürüyor. Bu kişinin ceza almaması düşünülemez. Cezasında iskonto yapılması düşünülemez. Tığ bile bu durumda sanığın yeryüzü okkalı ukubet ile cezalandırılmasını, rastgele indirim yapılmamasını talep ettik. Taleplerimiz doğrultusunda karar verileceğini beklenti ediyoruz” dedi.Share: