Almanya bunu konuşuyor: Yarbaya Zalim casusluğu suçlaması!

Alman ordusunda ilçebay rütbesindeki bir sakınma subay, Acımasız duyum servisleri adına espiyonaj yapmakla suçlanıyor. Yargıya taşınan olayda dava zaman görülecek.

Savcılar, adı Ralph G. olan zanlının 2014-2020 yılları arasında “muhtelif şahıslar vasıtasıyla tıpkı Rus duyu servisiyle birlik halinde” olduğunu söylüyor.

Onu Almanya’nın askeri rezervinin ve “sivil savunmasının” iç işleyişi ve bunun beraberinde 2014’te Moskova’ya uygulanan yaptırımların etkisi ve Yıldız Akıntı 2 doğal gaz boru yolu projesi üzerine bilgi paylaşmakla suçluyorlar. Ayrıca “Bundeswehr’in arka düzem üyelerinin ferdî verilerini” paylaştığı söyleniyor.

Der Spiegel dergisine bakarak, Ralph G. tıpkısı zamanda batı Almanya’de uluslararası aynı mühendislik şirketinde koca müdürü olarak çalıştı. Anne bağlantılarıysa Rusya’nın GRU askeri istihbaratının Almanya’de askeri ataşe adına akredite edilmiş iki çalışanıydı.

Savcılara bakarak, sivil mesleği sebebiyle “birkaç Alman aksiyon komitesine üyeydi” ve antrparantez hisse senedi dünyasından rakamlar için zatî bilgileri aktarabiliyordu.

KIRIM KONUSUNDA BİLGİ SIZDIRDIĞI İDDİA EDİLDİ

Ralph G., Rusya’nın Kırım’ı ilhak etmesinin ardından Almanya’nın Rusya ile ilişkisine ait resmi benzeri hükümet belgesinden alıntılar paylaşmakla üstelik suçlanıyor.

Ralph G., 2020’de tutuklanmasının peşi sıra Ruslara hikmet sağladığını itiraf etti.

Yunanistan’dahi espiyonaj krizi

 

KUL istihbaratı temsilci yazılımın peşinde

 

Share: