Almanya’da yeni erke tasarrufu önlemleri

Enerji ve İklimi Himaye Bakanı Robert Habeck, Almanya’birlikte kullanılmamış erke tasarrufu önlemleri alınacağını belirtti.

KAMU BİNALARI GENIŞLIK FAZLA 19 SANTİGRATA BÜYÜKLÜĞÜNDE ISITILACAK

Habeck, Süddetusche Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, erke tasarrufu için Enerji Güvenliği Yasası kapsamında tıpkısı talimatname çıkaracağını söyledi.

Bu bağlamda kamu binalarının sunu fazla 19 santigrata kadar ısıtılacağını belirten Habeck, hastanelerin ve içtimai kurumların bu düzenlemenin dışında tutulacağını tabir etti.

Nazır Habeck, vatandaşların yurt odalarındaki sıcaklığına ait temas talimatın verilmeyeceği bilgisini paylaşarak, “Bunu yapamayız ve yapmamalıyız.” ifadesini kullandı

Habeck, amme binaları ve anıtların yanı sıra reklam panolarının ışıklandırılmayacağını kaydetti.

“İş dünyası birlikte henüz aşkin tasarrufa gitmesi gerekir.” ifadesini kullanan Habeck, bu konuda Düzentileme Bakanlığıyla görüşmeler yaptığını kaydetti.

Iktisat ve İklimi Himaye Bakanlığı temmuzda ülkenin kışa hazırlanması ve doğal gaz depolarının doldurulması amacıyla “Enerji Güvenliği Paketi” hazırlamıştı.

Buna göre, doğalgaz tasarrufu üzere kömür santralleri yeniden faaliyete geçecek. Cıvıltı üretimi amacıyla daha aşkin yenilenebilir erke kullanılacak. Ağır Ezgi kendisine kullanılmayan balaban salonlar, koridorlar, maharet odaları kadar alanlar ısıtılmayacak.

Gazla teshin sistemi olan evlerin sahipleri ısı kontrolü yaptırmakla yükümlü olacak. Evlerdeki havuzların gazla ısıtılması yasaklanacak.

Almanya’de şişkinlik yükseldi

 

Almanya Başbakanı Scholz rüşvet kaçırmakla suçlandı

 

Almanya’birlikte Kiracılar Birliği uyardı: Milyonlarca emanet kirasını ödeyemeyebilir

 

Erke krizinin Almanya’yı getirdiği serencam yasakçı: İç cangıl çıkabilir

 

Share: