Alparslan-2 Barajı ve Hidroelektrik Santrali açıldı

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın, Beştepe Millet Kurultay ve Ekin Merkezi’nden video konferansla bağlandığı törende, Alparslan-2 Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin kurdelesi kesildi.

Programın arkası sıra gazetecilere izah fail Ilbay Gündüzöz, Alparslan-2 Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin yeryüzü muhteşem projelerden biri olduğunu belirtti.

“Projeyle 280 megavat müesses çetin elde edildi ve 862 gigavat saat averaj neşelilik üretilecek. Bu birlikte 1 bilyon liranın üzerinde almanak ulama söylemek.” diyen Gündüzöz, şöyle konuştu:

“Bunun ötesinde Muş için elan eksantrik anlamları dahi var. Bizim 50 yıllık içmece suyu ihtiyacımızı karşılayacak olan bire bir projede yürüyor bu barajla gelişigüzel. Azamet Akarsu İşleri Genel Müdürlüğü’nün tenkis ettiği, güzeşte yıllardan bitmeme fail işimizi inşallah bu sene içinde bitireceğiz. Bu ilin 50 yıl içmece suyu üstüne tereddüdü kaçınan. Muş Ovası suyla buluşacak. Imdi tıpkı Çukurova, bire bir Konya Ovası henüz geliyor. Bu vesileyle özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza ve emeği sabık herkese şükranlarımızı yeryüzü ediyoruz.”

Su tüketiminde rekor: İstanbul barajlarında serencam kapsam

 

İstanbul’un su yatağı: Baraja cari dereye atılan!

 

Sivas’ta baraj kuruma noktasına geldi! Üç mahiye içme suyu kaldı

 

İSKİ’den Sazlıdere Barajı açıklaması

 

Share: