Amasya’da Sahn Boyu Öğrenme Toplantısı yapıldı

Amasya’birlikte Sahn Boyu Öğrenme Komisyonu, Ilbay Mustafa Masatlı başkanlığında toplandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda “Avlu Boyu Öğrenme” faaliyetlerindeki boyut, planlanan icraat, sorun ve hal önerileri ile ilgilendiren istişarelerde bulunuldu.

Vali Masatlı, toplantıda yaptığı konuşmada, maltalık boyu öğrenmenin vakit kaybetmeden okulla bağlı kalmayan aynı süreç olduğunu, toplumsal hayatın hep alanlarında devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.

Ahali terbiye müdürlüklerinin insanları yetiştirmek, ihtiyaçlarına müteveccih kurslar fethetmek, hayatı dönüştürmekle ilgilendiğini anlatan Masatlı, şunları kaydetti:

“Acun şişman bir derakap gelişiyor, değişiyor ve dönüşüyor. Bu değişim sürecinde başta adam ihtiyaçlarının en üst düzeyde karşılanması bakımından ahali eğitimi önem bildirme etmektedir. El eğitimde sakat dönemlerde dikiş, düzen, daktilograf gibi kurslar olurdu. Günümüzde ise lahzada derakap herhangi bir alanda umum sanatlarının arz profesyonelce yapıldığı, türlü çığır edindirme kurslarının düzenlendiği benzeri çekicilik haline gelmiştir. El yetişek müdürlüklerimiz insanları imar etmek, ihtiyaçlarına yönelik kurslar yarmak, hayatı dönüştürmekle ilgilenmektedir. bu haysiyetle umum eğitimini doğacak düzeyde önemsememiz gerekmektedir. Halk eğitimin bizlere sunmuş olduğu imkanlardan birlikte en üst seviyede yararlanmalıyız.”

Toplantıya Garnizon Komutanı Tugay Fatih Harabelik, Belediye Komutan Yardımcısı Hasan Atmaca ile daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Share: