Ampute Milli Topluluk, Dünya Şampiyonası öncesinde Erzurum’da kampa girdi

Ampute Milli Futbol Takımı Maharet Direktörü Osman Takip Etmek, “Müzemizde yarım olan Dünya Şampiyonluğunu almak amacıyla hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı, Türkiye’nin sülale sahipliği yapacağı 2022 Acun Kupası hazırlıkları amacıyla Erzurum Faziletli İrtifa Dinlenme Kampı Merkezi’nde kampa girdi. 17 Ağustos’tan itibaren teknik direktör Osman Yakalamak nezaretinde erke ve müvellidülhumuza depolayan millileri; Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Spor Yazıhane Müdürü Ahmet Çelebi, Büyükşehir Şehremaneti Erzurumspor Teknik Sorumlusu Yenmiş Bilazer, kaptan Mustafa Yumlu ve Yakutiye Gençlik Merkezi Gönüllüleri görüşme etti. Beceri direktör Yakalamak’a çiçek veren gönüllüler, milli takıma Dünya Şampiyonası’nda sükse diledi.

Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı Acun Şampiyonası’na tedbir için henüz önce 5 kamp yaptıklarını tamlayan Ampute Milli Futbol Takımı Ustalık Direktörü Osman Fark Etmek, Erzurum’a erke ve oksijen depolamaya geldiklerini söyledi. Takımın fiziksel devamlılığı açısından Erzurum kampının cesim olduğunu ifade eden Nüfuz Etmek, “Ağustos’un 17’sinde kampa girdik. Kamp alanı, albeni ve düzlem birlik. Halkımızın takıma desteği haddinden fazla mebzul. Halkın bize bakışı, görüşü, düşüncesi haddinden fazla bol. Bugün gençlerimiz desteğe geldi. 24 ülke takımının katılacağı şampiyonada müzemizde yarım olan kupayı almak istiyoruz” şeklinde konuştu. “9 EKİM’DE TÜRK MİLLETİNİ SOKAĞA DÖKECEĞİZ”Dünya Şampiyonası hazırlıkların düzenlenen ve programlı yürüdüğünü anlatan Yararlanmak, şunları söyledi: “Bize mümin, güvenen 85 milyon var. Bunun farkındayız. Rakiplerimizi küçümsemiyoruz amma lehtar desteğiyle, milletin duasıyla bunun birlikte inançlıyız ama bizim üstelik çalışmamız lazım. Planlı, programlı, akla yatkın çalışıp dallı güllü benzeri Brezilya, Arjantin, Fransa, İspanya karşısında onlara misafirperverliğimizi gösterip sahada oynanırken tamamı onlara göstermeyerek sonuca gidip, kupayı kabul etmek istiyoruz. Değme maçı final maçı yerine düşüneceğiz. Toplamda 7 maç yapacağız. İlk maçımız 30 Eylül’bile Fransa’yla. Ahir karşılaşma Liberya henüz sonra Kocaeli’da Haiti’yle oynayacağız. Grubu reis bitirip, elemede kim gelirse gelsin takıma güveniyoruz, çalışmalara güveniyoruz. Elan geçmiş yaptığımız maçlardan aldığımız notlarla karşılaşma maç düşünüp 9 Ekim’birlikte Türk Milletini, 85 milyonu sokağa açığa vurmak boynumuzun borcudur.””ZİRVEYE ÇIKABİLİRSİN, ÖNEMLİ OLAN ZİRVEDE KALICI OLMAKTIR”Henüz evvel Avrupa Şampiyonası’nda topluluk kaptanı olarak görev yaptığı, Dünya Şampiyonası’nda ise beceri yönetmen adına görev yapacağını hatırlatan Osman Nüfuz Etmek, kaptanlığın hocalıktan daha yalınç olduğunu söyledi. Ihata Etmek, “Kaptanlık elan kolaydı. Sarıklı olunca özellikle bile ay-yıldızlı milli takıma öğretmen olduktan sonraları etki ve zihin haddinden fazla değişik. 2014 yılında bando kaptanı namına ayrımsız mecmu söylemiştim; ‘Zirveye çıkabilirsin, kebir olan zirvede sürekli olmaktır. Zirvede rüzgar anif eser’ Biz çıtayı çok yükselttik. Orada işlemez olmak için biraz daha işimiz edisyon” ifadelerini kullandı.ÖMER GÜLERYÜZ: HEDEFİMİZ DÜNYA KUPASINI KALDIRMAK

Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı’nın gol kralı Ömer Güleryüz, Erzurum’birlikte müvellidülhumuza depoladıklarını ve kondisyonlarını artırdıklarını söyledi. 2 Avrupa Şampiyonluğunun birlikte Acun 2 ve 3’üncülüğü aldıklarını söyleyen Güleryüz, “Hedefimiz Dünya Kupası’nı elde etmek. O kupayı buradan yırtılmak istemiyoruz. Geçtiğimiz sene yapılan Avrupa Şampiyonası’nda 11 numaralı formayı giyiyordum. 11 golle gol kralı oldum. Bu yıl bile hocaya tıpkı nükte yaptım. Bu yıl 15 numaralı formayı giyiyorum, ihtimal 15 gol atarım. Kader, kısmet. Amma önceliğimiz yürek, yanı sıra dahi ferdî ödüller gelirse çok henüz bol tamam” diyerek konuştu.Share: