Antalya ve yer illerde KPSS heyecanı başladı

Antalya ve mekân illerde Ölçme, Latif ve Konsept Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz 2022’de düzenlenen oturumları bozma edilen 2022- KPSS Lisans Umumi Kabiliyet-Genel Firez Sınavı başladı.

Adaylar, saat 10.00’bile başlayan sınavlar için er saatlerde imtihan salonlarına geldi.

Sınava giriş belgeleri ve kimlikleri arama edilerek salonlara alınan adayların çanta, kapela, saat, cüzdan kabilinden aksesuarlar, cep telefonu, anahtarlık, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar, kulaklık, kolye, hızma, kelepçe, yüzük oyunu, broş, cam ve eroin muhtevalı eşyalar, elektronik-mekanik cihazlar, müsvedde kağıt, defter, ibret notu, tezkere, kamus, dergi, ceride ve bire bir yayınlar ile çizgilik, pergel, zaviye ölçer ve tıpkısı araçları yanlarında bulundurmalarına cevaz verilmedi.

Akdeniz Üniversitesi Yazın Fakültesi’ne kapının kapanmasından sonradan koşarak vasıl ayrımsız kadın aday, fakülte yetkililerinin saatin umum 10.00 olduğunu ayırt etmeleri üstüne bap açılarak can alındı.

Bir kaç zaman sonradan mevrut ayrımsız başka karı namzet dahi binaya giremedi.

Isparta’da ise Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde sınava geç mütezayit bir kadın aday gözyaşlarını tutamadı.

Sınav yetkililerine “Otobüsten inerken kimliğimi düşürmüşüm. E-devletten hüviyet cüzdanı çıkartmak üzere kırtasiyeye gittim. Mesafe esbak.” diyerek durumunu anlatan avrat namzet, imtihan antre saatinin geçtiği gerekçesiyle binaya alınmadı.

Adaylara, 120 sorudan oluşan umumi yetenek ve genel kültür testleri üzere 130 an süre verildi.

Muğla ve Burdur’dahi bile oturum başladı.

Share: