Apışık kurşun bu kere aracın tavanına çıkıntı etti

Şaşkın kurşun bu misil aracın tavanına balkon etti

TRABZON – Karadeniz Bölgesi’nde şaşkın kurşun vakalarının arkası kesilmiyor. Serencam namına nereden atıldığı tespit edilemeyen güçsüz mermi Trabzon’da tıpkı aracın tavanına çıkma ederek hasara neden oldu.

Karadeniz Bölgesi’nde sonuç yıllarda cümle uyarılara karşın artım gösteren havaya çığlık ika geleneği haddinden fazla sayıda kişinin yaralanmasına ve maddi hasara neden oldu. Havaya açılan ızdırap sonrası nereye düşeceği belli olmayan ‘Şaşkın mermi’ vakaları zımnında kimileri hayatını kaybederken, kimileri yaralandı, kimileri ise alil kalma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Dernek, şiar, şenlik, festival, karşılaşma sonrasında yahut er uğurlamalarında tabanca ile havaya açılan şiddetli sonrası yaşanan kurşun vakalarının failleri tıpkı tip yakalanamıyor veya aydınlatılamazken, sonuç aynı haftada Trabzon ve Giresun’da yaşanan şaşkın mermi vakaları vatandaşları tekrar endişelendirmeye başladı.

Geçtiğimiz hafta Trabzon’un Tonya ilçesinde yaylada fino biçen Asiye İnce sol omuz bölgesinden giren şaşkın kurşun ile Giresun’un Görele ilçesinde evinin uğrunda kışlık odun hazırlayan Minnettarlık Ağaoğlu ise dün bacağına intişar eden şaşkın kurşun ile yaralandı. Son adına ise Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bir vatandaşın otomobilinin tavanına yorgun kurşun eski etti. İsabet eden yorgun mermiyi arkadaşının ayırt etmesi sonucu öğrenen emanet durumu polis ekiplerine bildirdi. Aracın tavanında saplı halde bulunan mermi ile ilgili inceleme başlatıldı.

Share: