Arızi otobüsü şarampole devrildi: 39 yanık

Bartın’da şehirlerarası gelgeç otobüsü şarampole uçarak devrildi. Kazada 36’sı yaya 39 birey yaralandı.

Edinilen bilgiye bakarak ilçe, sabahleyin saat 07.30 sıralarında Bartın’ın Akçamescit köyünde yaşandı. M.E. idaresindeki 22 FM 053 plakalı Kamil Belletici firmasına ilişik bulaşan otobüsü Rize’den Zonguldak’a gezmek üzere yola artık. Otobüs Bartın’ın Akçamescit köyüne geldiğinde kontrolden çıkarak şarampole uçtu. Devrilen otobüsteki kazada araçta bulunan 36 yaya ile 3 komütatör personeli yaralandı.

İhbar üstüne olay hesabına çok sayıda cankurtaran sevk edildi. Kaza yerinde evvel müdahaleleri yapılan yaralılar ambulanslarla Bartın Büyüklük Hastanesi’ne kaldırıldı. Bitirmiş ve polis güçleri ekipleri fenomen durumunda serbest asayiş önlemleri aldı.

Kazadan belli belirsiz yaralı kurtulan Ferit Boray Akbulut gazetecilere yaptığı açıklamada, “Araç Rize’den kalkmıştı. Ben Ordu’dan binmiştim. Kazanın zahir olduğunu anlayamadım. Ben o sıra uyuyordum. Anlayamadım. çabucak kendimizi burada bulduk” diye niteleyerek yaşadıklarını anlattı.

Ambulansta ilk müdahaleleri yapılan gâh yaralılar olayın şokunu yaşadı. Fenomen yerine itfaiye aracı ve AFAD ekipleri de atıf edildi. Kazayla ilgilendiren başlatılan soruşturma sürüyor. – BARTIN

Share: