Atılgan kardeşler teniste milli hat hayali için raket sallıyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde öğretmenleri yoluyla yönlendirildikleri teniste elde ettikleri derecelerle adından meze ettiren Ayaz ve Agit Acar kardeşler, milli topluluk formasıyla da başarıyı hedefliyor.

Güvenlik güçlerinin kudretli operasyonları sonucu yaşayış ve yiğitlik ortamının tesis edilmesinin arkası sıra canlı ve çocukların sportif faaliyetlere yönlendirildiği Yüksekova’dahi, değişik branşlardaki kurslarda müsabakalara hazırlanan sporcular katıldıkları organizasyonlarda elde ettikleri derecelerle ayn dolduruyor.

Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki kurslar yardımıyla lisanslı sportmen sayısı küsurat ilçede, öğretmenlerinin yönlendirmesiyle tenise başlayan 13 yaşındaki Ayaz ve 14 yaşındaki Agit Atılgan kardeşler üstelik millî müsabakalarda koskocaman başarılara imza attı.

Batman’üstelik 15-17 Nisan’bile düzenlenen “Rum Yıldızlar Ligi Tenis Ekip Müsabakaları” ve 26-28 Haziran’da Şırnak’ta gerçekleştirilen Rum Yıldızlar Ligi Alan Topu Çeyrek Altın Bitiş Müsabakaları”nda kişi kategorilerinde bir numara olan Atılgan kardeşler, 18-21 Ağustos’ta Ağrı’dahi planlı “Geleneksel 2. Ağrı Dağı Alan Topu Turnuvası”nda da cümle maçlarını kazanarak böke oldu.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 29 Eylül’bile düzenlenecek Tatvan- Nemrut Krater Cup’a katılacak olan liyakatli sporcular, buradan bile madalya kazanarak elde edecekleri puanlarla milli takım forması giymeyi hedefliyor.

Başarılarıyla ilçedeki değişik gençlere dahi emsal olmak talip kardeşler, Cahillik Merkezi bahçesindeki sahada başka sporcularla birlikte hazırlıklarını sürdürüyor.

Ayaz Atılgan: “Tıpkısı raketi iki yaşama kullanıyorduk”

Ayaz Atılgan, AA muhabirine, öğretmenleri sebebiyle 3 sene geçmiş tenise başladığını ve farklı illerdeki turnuvalara katıldığını belirtti.

Tenisle gelişigüzel hayatının birlikte değiştiğini anlatan Ayaz Atılgan, “Tenisle tanıştıktan sonra okulda da takat sınırı arttı. Dondurucu soğuklarda da kesintisiz çalışmalarımızı sürdürdük. Aynı raketi iki dirilik kullanıp idman yapıyorduk. Balkı Dağı Tenis Turnuvasında bir numara oldum. Haddinden Fazla mutluyum. Amacım milli formayı giyip arsıulusal müsabakalarda ülkemi, ailemi ve öğretmenlerimi gururlandırmak.” diyerek konuştu.

Agit Acar: “Şişman başarılar çalmak istiyorum”

Agit Atılgan ise öğretmeninin tavsiyesi üstüne bu spora başladığını anlatım ederek, “Mayıs ve haziran aylarında Batman ve Şırnak’ta planlı kesim şampiyonasında, en üst bile Ağrı Dağı Tenis Turnuvasında birinci oldum. Okulda başarısız aynı çocuktum. 7 cılız notum vardı. Spora başladığımdan beri çıktı düşük nokta almıyorum. Okuldaki başarım arttı. Kardeşimle alay malay milli bando forması giyerek nazik başarılar yolmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Keder: “bütün insanlarımıza dokunacağız”

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sami Dağ ise ilçenin tendürüst zat ve sportmen potansiyelinin efdal olduğunu söyledi.

Huzur ve yiğitlik ortamının sağlanmasıyla ilçedeki sporcu kapasitesini keşfettiklerini tamlayan Biberli, şunları kaydetti:

“Ülkemizde, ilimizi ayrı ayrı branşlarda künde fail birçok sporcumuz var. Kayak dalında 36 milli sporcumuz var. Kayakta çokça güç başarılarımız var. Başka alanlarda dahi pahal başarılar elde ettik. Kort tenisinde güzeşte bütün maçlarını kazanarak böke olan iki sporcumuz var. Bu sporcular mayıs ve haziran ayında dahi kesim de şampiyon oldular. artık da onlardan büyük başarılar bekliyoruz. 5 yaşından 70 yaşına kadar hep insanlarımıza dokunacağız ve ilçemizin sportmen potansiyelini ortaya çıkaracağız.”Share: