Ayağının tozuyla şehit kabirlerini ve esnafı ziyaret etti

Reisicumhur Tayin Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Ilçebay Zikrullah Erdoğan, görevine başlar başlamaz ayağının tozuyla martir kabirlerini ve esnafı ülfet etti.

12 Ağustos 2022 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tayin Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan, görevine başladı. Görevine başlar başlamaz kaymakamlık merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bire bir araya gelen Kaymakam Erdoğan, elan sonradan martir kabirlerini ziyaret etti. Ayağının tozuyla halk arasına müdahil ilçebay Erdoğan, vatandaşlardan umum nokta aldı.

Kaymakam Erdoğan, göreve başladığı Halfeti ilçesiyle ilgilendiren mesajında, “Ülkemizin yer güzel ilçelerinden biri olan Halfeti’de göreve önceden, sizlere hizmet etme fırsatına eş olmanın itibar ve mutluluğu içerisinde kül Halfetili vatandaşlarımızı sadakat ve saygıyla selamlıyorum. Görevimizi ödeme edeceğimiz müddet içerisinde, vatandaş odaklı hizmet anlayışı gereği, amme hizmetlerinin enerjik, adil ve tarafsız benzeri şekilde vatandaşlarımıza sunma bayağı ve acul aynı şekilde sunulması çabası içerisinde olacağım. Bilcümle faaliyet arkadaşlarımla, yerli yöneticilerimizle, sivil sosyete kuruluşlarımızla ve kaymakamlık matbuat mensubu arkadaşlarımız ile ayrımsız takım adına düğme işbirliği ve koordinasyon anlayışı içerisinde, ilçemizin zenginlik seviyesinin yükseltilmesi ve henüz yaşanır bire bir Halfeti üzere çalışmaların, önceliğimiz olacağını afişe etmek isterim. Bu ruh ve düşüncelerle benden önceki görev eden meslektaşlarım başta almak amacıyla, bugüne büyüklüğünde ilçemize bakım eden, işyar veya fahri herkese teşekkürname eder, desteğini benden esirgemeyeceğine inandığım Halfetili hemşerilerime esenlik, yaşayış ve bahtiyarlık meşgul günler diler, say arkadaşlarıma dahi çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerine düzlük verdi.

1993 yılında Rize Güneysu’de dünyaya mevrut Kaymakam Erdoğan, önceki ve ölçülü öğrenimini Rize’de tamamlayarak 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yöntem Bilimi ve Amme Idaresi bölümünden mezun oldu. Aynı yıl, İstanbul Üniversitesi çift anadal programı çerçevesinde Politika Bilimi ve Arsıulusal İlişkiler bölümünü tamamladı. Darülfünun öğrenimi boyunca değişik sivil sosyete kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Ayrımsız yıl süreyle Halk Bankası’nda fariza yaptıktan sonraları İçişleri Bakanlığı yoluyla açılan kaymakam adaylığı sınavını kazarak, 2018’de mülki idare amirliği mesleğine başladı. Aksaray’ın Ağaçören ilçesinde ilçebay vekili olarak fariza yaptı. Edirne’de mülkiye müfettişi refakatinde denet stajını yerine getirdi. Yurtdışı stajı çerçevesinde İngiltere’nin Sheffield Üniversitesinde açar eğitimi aldı. – ŞANLIURFA

Share: