Azamet Tiyatroları 9 ilde 5 değişik oyunla Anadolu turnesinde

Mehabet Tiyatroları, 24-30 Ekim’de 9 ilde 5 değişik oyunla sanatseverlerle buluşacak.

Fehamet Tiyatroları Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, 6 ahit sürecek turnede, Kahramanmaraş, Gaziantep, Samsun, Çorum, Işıklı, Denizli, Edirne, Tekirdağ ve Balıkesir’de baziçe sahnelenecek.

Turne programı çerçevesinde İstanbul Azamet Tiyatrosu, Bülent Usta’nın yazdığı, Şanlı Atilla Şendil’in yönettiği “Erkek Z.” adlı oyunu 25 ve 26 Ekim’de Kahramanmaraş Soylu Fazıl Kısakürek DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Gaziantep Fondöten Kutlar Sahnesi’nde izleyiciyle buluşturacak.

Ankara Cesamet Tiyatrosu, Mark St. Germain’in yazdığı, Buğra Koçtepe’nin çevirmenliğini ve yönetmenliğini yaptığı “İzafiyet” oyununu 25 ve 26 Ekim’de Samsun DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Çorum DT Sahnesi’nde beğeniye sunacak.

Trabzon Azamet Tiyatrosu, Matei Visniec’in yazdığı, Ahmet Güngören’in çevirdiği ve Erek Çidamlı’nın yönettiği “Buğulanmış Tıpkısı Palyaço Aranıyor” ile 25 ve 26 Ekim’de Vazıh Dr. Hidayet Sayın Kültür Sarayı Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi DT Sahnesi’nde seyirci karşısına çıkacak.

Bursa Fehamet Tiyatrosu, Çekişme Dinçel’in yazdığı, Serap Uluyol Karanfilci’nin yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” oyununu 25-27 Ekim’de Edirne DT Sahnesi, 29 Ekim’de ise Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Sarayı’nde sanatseverlerle buluşturacak.

İzmir Şevket Tiyatrosu dahi Neil Simon’un yazdığı, Cemil Büyükutku’nun çevirdiği ve Dünya Serter’in yönettiği “İkinci Caddenin Mahkumu” ile 27 ve 28 Ekim’de Balıkesir Sahn Kurultay ve Kültür Sarayı’nde sahnede olacak.

Share: