Baht eseri aşama attığı hentbolda başarılarına sükse katıyor

Erkekler Hentbol Süper Ligi ekiplerinden Trabzon Büyükşehir Uray spor‘un Bolulu oyuncusu 21 yaşındaki Eray Karakoç, 13 yıl geçmiş şans eseri adım attığı hentbolda başarılarıyla dikkati çekiyor.

Babası bozuk hentbolcu olan ve beş 3. sınıftayken hentbol bando seçmelerine katılan Karakoç, tam çabalarına rağmen takımda katılamadı. Benzeri süre bilahare antrenmanı izlediği tam o periyot gelmeyen arkadaşının namına oyuna giren Karakoç, hentbola evvel adımını attı. O günden beri el topu sahalarında arak döken Karakoç, tahminî 13 yıldır hentbolda başarılarına muvaffakiyet katıyor.

Erkekler Hentbol Süper Takım ekiplerinden Trabzon Büyükşehir Belediyespor’de dahi ikinci yılı olan ve İslami Dayanışma Oyunları’nda milli mızıka forması giyen Karakoç, 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) elemelerinde model sürmek için dönme sayıyor.

Başarısını aylamak için okkalı tempoda etkin Karakoç, spor kariyeri birlikte aynı taraftan da Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki antrenörlük eğitimini sürdürüyor.

“Spor maceram iyicene sonuçlarla devam etti”

Beşirli Spor Salonu’nda egzersiz özne Eray Karakoç, AA muhabirine, hentbolun hayatında bir nice şeyi değiştirdiğini söyledi.

Çocukluğunun mahalle aralarında oynayarak geçtiğini dile getiren Karakoç, sonrasında hentbolla spor macerasının başladığını ve güzel sonuçlarla bitmeme ettiğini belirtti.

Karakoç, ince müddet futbol oynadığını rapor ederek, “İkisinin ortada kaldım ve hentbolu seçtim. İyi ki da seçmişim.” dedi.

Yaklaşık 13 yıldır el topu oynadığına dikkati çeken Karakoç, “Trabzon Büyükşehir Belediyespor’a sabık sene Bolu Seben Spor’dan alıntı oldum. Geçen yıl geçmiş Süper Takım maceramdı. Bu yıl Süper Loda’üstelik ikinci yılım.” diyerek konuştu.

“Milli formayı asmak, herhangi bir oyuncunun topluluk olmayı isteyeceği duygudur”

Karakoç, Konya’üstelik planlı İslami Dayanışma Oyunları’nda fariza aldığını bile kaydederek, şöyle bitmeme etti:

“Milli formayı yürütmek rastgele oyuncunun ehil olmayı isteyeceği duygudur. Benim açımdan güzeldi. 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri var. Oranın kadrosuna çağrıldım. Zat adıma mutluyum.”

Hentbolu bir tane iş yerine fethetmek istemediğini dile getiren Karakoç, “Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 3. sınıfta çalıştırıcılık eğitimi alıyorum. Antrenörlük ve yanı sıra hentbolla gelişigüzel geleceğimi inşa etmek istiyorum.” dedi.

Karakoç, el topu aşkının biraz de babasından namına bulaştığını tabir ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Babam de sakat hentbolcu ve 8 yıl hentbol oynadı. Bana anlattığında o zamanlar babamı çokça mızıka istemiş ama ailevi şartlardan dünya gidememiş. en son İstanbul’dan bir kulüpten teklif almış oraya bile gidemeyince ‘Ben sanırım Bolu’dan çıkamayacağım’ deyip spor hayatını bitirmiş. O yüzden genişlik iri destekçim babam ve ailem.”

Share: