Bakan Soylu, ‘Alparslan’, ‘Fatih Sultan Mehmet’ ve ‘Tayyip’ isimlerinin olduğu eve ziyarette bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Diyarbakır’ın Bismil ilçesine merbut Işıklar Mahallesi’ne giderek, bölgede maruf ve ‘Hamo Ağa’ adına tanıdık ‘sulh elçisi’ Mehmet Aslan’ı, oğlu esbak bölüm SELIM Fırka Diyarbakır Milletvekili adayı ve iş kadını Tahsin Arslan’ın evinde musahabe etti. Nazır Soylu, ziyarette isimleri ‘Alparslan’, ‘Fatih Odalık Mehmet’ ve ‘Tayyip’ olan çocukları sevdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çeşitli temaslarda mevcut olmak amacıyla geldiği Diyarbakır’bile beraberindeki Ilbay Ali İhsan Su, 59, 60, 61 ve 62’nci hükümet döneminde Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevini özne DÜRÜST Tümen Diyarbakır Saylav Dr. Mehmet Mehdi Eker, AK Öğür Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat, Ebubekir Bal, SELIM Parti Nevşehir Saylav Mustafa Uyanık, Bismil Kaymakamı Enver Kağan Zengince, Diyarbakır İl Itimat Müdürü Fatih Kayaç ile Bismil ilçesine tutkun kırsal Işıklar Mahallesi’ne gitti. Vekil Soylu ve beraberindekiler bölgede ‘Hamo Ağabey’ namına tanıdık ‘sulh elçisi’ Mehmet Arslan’ı, oğlu 2015 seçimlerinde YANLIŞSIZ Öğür Diyarbakır Saylav adayı olan iş adamı Tahsin Aslan’ın evinde musahabe etti.

Arslan ailesi ve oldukça hareketli tıpkısı topluluk tarafından coşkuyla karşılanan Vekil Soylu ve beraberindekiler, misafirlerin ağırlandığı odada ahbapça yazar öz içti. Dip sohbetin peşi sıra Kur’an-ı Cömert tilavetini beraberindekilerle alay malay dinleyen Vekil Soylu, yakarış ederek, “Allah razı olsun, Allah kabul etsin. Cenab-ı Cenabıhak hepimizin yardımcısı olsun. Bizlere çokça dua edin ve duaya ihtiyacımız var. Safer ayına girdik, belaların dağıtıldığı aydır bu ay. Onun üzere haddinden fazla kurban saklamak lazım, çok dua emretmek geçişsiz ve çokça birbirimiz üzere bereketli oranlamak geçişsiz” dedi.

Nazır Aristokrat’nun açıklamasının arkası sıra mütekellim hazar elçisi ve Bismil Tarım Odası Başkanı Mehmet Aslan üstelik, “Cenabıhak hepinizden razı olsun. Geldiğiniz amacıyla hepinize teşekkürname ederim. Cenabıhak hepiniz ile bu arada olsun” diyerek konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ve beraberindekileri ağırlamada Hamo Ağa olarak bilinen Mehmet Arslan’ın çocukları ve torunları de bulundu. Bilindiği gibi Hamo Ağabey 56 yavru ve 300 toruna sahip.

Hamo Ağabey’nın sunma iri oğlu olan Tahsin Aslan’ın torunlarının isimleri birlikte Nazır Soylu’nun ilgisini çekti. Tahsin Aslan özlük torunlarını Bakan Aristokrat’ya tanıtırken, “Biri Alparslan, biri Fatih Odalık Mehmet biri üstelik Tayyip” deyince İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, çocukları sevdi.

Çevre köylerden, Bismil’den ve Diyarbakır merkezden mevrut neşeli Nazır Aristokrat’ya gösterişli rabıt ve bağlılık gösterisinde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekiler daha sonraları bölgeden ayrıldı. – DİYARBAKIRShare: