Bakanlar Özer ve Kasapoğlu, Sakarya’da dolgun açılış törenine katıldı

Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer, “Sizin çocuklarınızın eğitime erişimiyle ilgilendiren, kültürel iktidara ortak olmayla ilişik bilcümle engeller kaldırıldı. Bittabi bu yalınç olmadı. Bunun tıpkı lideri vardı; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a eğitime temas zaman yeryüzü iri payı verdiği için en ahbapça şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Demokratlık Meydanı’nda gerçekleştirilen “Sakarya Evgin Durum Hastanesi, Büyükşehir Yatırımları ve Eğitim Bilimi Yatırımları ile Yapımı Tamamlanan Sair Projelerin Açım Töreni”nde mütekellim Özer, akıbet 20 yılda eğitimde Erdoğan’ın liderliğinde devrimsel dönüşümlere şehadet ettiklerini söyledi.

2000’li yıllarda meslek öncesi okullaşma oranının yüzdelik 11 olduğunu, zaman bu oranın yüzdelik 93’e çıktığını belirten Özer, ortaöğretimdeki okullaşma oranının yüzde 44’lerden yüzde 90’ların üstüne çıktığını kaydetti.

Özer, Türkiye’deki okullaşma oranların çoğaltmak amacıyla devasa okullar yapıldığını belirterek, “2000’li yıllarda sınıf sayısı 300 binken bugün 857 binlere ulaştı. 2000’li yıllarda öğretmen sayısı 500 binken zaman 1,2 milyon öğretmenin olduğu eğitim sistemine sahibiz. Elden bunlar olmadı. Aynı zamanda eğitimin önündeki anti demokratik uygulamaların cümlesi kaldırıldı.” diye konuştu.

Dün İstanbul’üstelik faziletkâr talim öğrencisinin staj üzere gittiği özel kolejde başörtülü olduğu için staj başvurusunun akseptans edilmediğini nâkil Özer, şunları kaydetti:

“20 yıldan beri bu ülkede başörtüsü yasağı kaldırılmışken tığ bunlara izin edecek miyiz yine? Bakın bu çağ içerisinde vakit kaybetmeden başörtüsü yasakları kaldırılmadı. Tıpkısı zamanda mortocu dil cambazı okullarının, çığır liselerinin faziletkâr öğretime erişimiyle ilgilendiren parçalanmamış engeller kaldırıldı. Esasen bu ülkenin vatandaşının çocuklarının Kur’an-ı Kerim’den peygamberimizin hayatına kadar kül seçmeli dersleri seçmeli yerine alabilme imkanı getirildi. Sizin çocuklarınızın eğitime erişimiyle ilişik, kültürel iktidara kuma olmayla ilgili kamu engeller kaldırıldı. Tabiatıyla bu kıytırık olmadı. Bunun tıpkı lideri vardı; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a eğitime seçkin antlaşma sunma şişman payı verdiği için sunma dostça şükranlarımızı sunuyoruz. Bu vesileyle zaman açılışı yapılacak birlik yetişek yatırımlarımızın Sakarya’ya kırnak güzel olmasını diliyorum.”

“Sakarya’da 21 yıl ilk 23 spor tesisi varken bugün 94 spor tesisi var”

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu da Sakarya’nın seçme zamanki gibi cümbüş ve galeyan yoğun olduğunu söyledi.

Sakarya’nın kasırga ve cesurluk mahmul yiğit gençleriyle gurur duyduklarını belirten Kasapoğlu, “Sakarya, DOĞRU Parti’nin hizmet ve zinde odaklı siyasetiyle kullanılmamış açılışların mutluluğunu yaşıyor, esaslı ve hayırlı olsun. Sakarya’dahi 21 yıl geçmiş 23 spor tesisi varken zaman 94 spor tesisi var. İşte bakım siyaseti bu. 21 sene evvel Sakarya’dahi 3 elverişsiz varken bugün 9 ev var. 2 bin kapasiteden 16 bin kapasite mecmu 8 hatim artış var.” diyerek konuştu.

Kasapoğlu, birilerinin gençleri “harflerle sınıflara ayırdığını” söyleyerek, “Şüpheli senaryolarıyla manipüle etmeye çalışıyorlar. Bizler Cumhurbaşkanımızın ekibi yerine gençlerle gelişigüzel elan güçlü yarınlara, müşterek yürüyoruz. Onlara inat zaman Sakarya’bile cahillik ve spor yatırımının 20 tanesini daha Sakaryalı gençlerin emrine sunuyoruz. Uz olsun.” ifadelerini kullandı.

Gençlere atılganlık vermeye, ümit aşılamaya ve onlar amacıyla her bir imkanı seferber etmeye devam edeceklerini aktaran Kasapoğlu, “2023’te Sakarya, temas zamanki gibi demokrasinin, adaletin, yarınları olan güçlü yürüyüşün mesajını Cumhur İttifakı’nı sandıklarda patlatarak bitmeme edecek.” dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan sebebiyle Karabağ işgalden kurtuldu”

DÜRÜST Tümen Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ulu İhsan Ağır, Sakaryalıların yaklaşık 20 yıldır Cumhur Reisi Erdoğan’ın arkasında durduğu üzere Türkiye’birlikte nice yenilikler ve güzellikler yaşandığını belirtti.

Vatandaşların ve Erdoğan’ın yardımıyla nice prangaların kırıldığını aktaran Güç, “Zincirleri hepyek kopardık. Sizin sayenizde, Recep Tayyip Erdoğan sayesinde Karabağ işgalden kurtuldu, Libya karışık ellere gitmedi. Terörün kökünü kazıyoruz. FETÖ siftinlik edildi, fazlası de olacak. Emin olun Türkiye çok dinç. Sakarya çok güzelleşti ve güvenli olun hakeza durduğumuz sürece çok henüz fazlası dahi olacak çünkü önümüz aydın.” şeklinde konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Eke dahi Reisicumhur Erdoğan’ın kente yaptığı ziyaretten etraf bahtiyar olduklarını söyledi.

Sakarya’nın hizmet, istihsal, hoşgörü ve beraberlik şehri olduğunu belirten Majör, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çizdiği “derdimiz millet, gayemiz hizmettir” prensibiyle nekes sarılıp çalışmaları değme güzeşte dönem arttırdıklarını kaydetti.

Programa, Sakarya Valisi Ağır Oktay Kaldırım, YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başbuğ yardımcıları Erkan Kandemir ve Ömer İleri, AK Öğür Sakarya milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Mahmur Çiçeği Erdoğan Atabek, MHP Ekip Başkanvekili ve Sakarya Saylav Muhammed Levent Bülbül, Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, SELIM Tümen Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın dahi katıldı.

Türk ve DÜRÜST Parti bayraklarıyla süslenen merasim alanında ayrıca, “Bu Vadi Sakarya Kayran Muharebesinin Yapıldığı Saha Değil, Bu Saha 6’lı Masanın Zaman Sıra Olduğu Meydandır”, “Sen yürüyeceksin Sakarya yürüyecek arkandan”, “Bizim siyasetimiz nişane ve hizmet siyasetidir” ve “Masa vardır dünyaya Türkiye’nin gücünü anlatırsın, masa vardır etrafında toplanıp Türkiye düşmanlarından komut beklersin” yazılmış pankartların de asık olduğu görüldü.

Share: