Bartın’da yer sarsıntısı bölgeleri üzere gönüllü seferberlik

Bartın’de yer sarsıntısı bölgeleri için fahri seferberlik

BARTIN – Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra bölgedeki vatandaşlar için Bartın’bile fahri seferberlik başladı. Depremzedelerin istinas ihtiyacını diremek amacıyla Bartın’dan bölgeye gönderilecek odunlar gönüllüler vasıtasıyla bir tane bir tane çuvallanıp tırlara yüklendi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki vatandaşların ve bölgede fariza düzlük ekiplerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla umum yurtta olduğu kabilinden Bartın’üstelik de vatandaşlar fahri seferberlik başlattı. Kentteki yardım merkezlerinde gönüllü yerine görev düz vatandaşlar yardımların sınıflandırılması, tırlara yüklenmesi üzere görevleri üstleniyor.

Her çağrıya koşan gönüllüler zelzele bölgesindeki ısınma ihtiyacının karşılanması amacıyla paletlerden elde edilen odunları dahi bir tane biricik çuvallayarak tırlara yüklüyor.

Bartın Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi bahçesinde fahri öğretmenlerin öncülüğünde bitmeme eden çalışmalara kadınlar ve öğrencilerin yanında özürlü vatandaşlarda katılıyor. Yapılan çalışmalarda parçalanan paletler motorlu testerelerle kesilip tek biricik çuvallanıyor.

Çalışmalara katılan fahri vatandaşlar duygularını, “Temas öz depremzedeler için. Benzeri umut olduysak bizim üzere ne bahtiyar. Biz onlar için layenkati çalışmaya bitmeme ederiz. Elimizden hangi geliyorsa yapmaya razıyız. Elimizden geldiğince yaraları saracağız hep birlikte.” Şeklinde rapor ettiler.

Share: