Başbuğ Büyükkılıç, Tarihi Sultanhanı’nda Bünyanlı muhtarlarla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ahali dokuması halıları, gilaburusu, hanları ile maruf Bünyan ilçesinde 46 muhtar ile 790 yıllık tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nın tarihi dokuya akla yatkın adına tasarlanan alanında konuşma toplantısı yaptı.

Kent merkezinin yanında 16 ilçeyi birbirinden fark etmeden, ötekileştirmeden, tesanüt içerisinde çalışmalarını sürdüren Başkan Büyükkılıç, bu çerçevede kocabaşı toplantılarını Bünyan ile sürdürdü.

Büyükkılıç, toplantıyı 790 almanak tarihi kervansarayda yaptı

Kayseri Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, Bünyanlı muhtarlarla enformasyon toplantısını geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi hizmetlerini getirerek, Ilbay Gökmen Çiçek ile birlikte turizme kazandırdığı Selçuki eseri 790 almanak Sultanhanı Kervansarayı’nda gerçekleştirdi. Toplantıya, Komutan Büyükkılıç’ın birlikte Bünyan Belediye Reisi Özkan Altun, Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Bayar Özsoy ve daire başkanları, KASKİ, KCETAŞ ve Kayserigaz yetkilileri ile ilçedeki mahallelerde fariza eden 46 kocabaşı katıldı.

Büyükkılıç lahana pişirdi, mindere oturdu

Toplantı öncesi lahana fail personel ile lahana pişiren Başkan Büyükkılıç, toplantıyı tarihi mekanın dokusuna akıllıca olarak planlı alanda minder üzerinde gerçekleştirdi.

Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen toplantıda açıklamalarda bulunan Başbuğ Büyükkılıç, “Selçuki’muzdan bugüne büyüklüğünde taşınmış olan yeryüzü yetişkin eserlerden Sultanhanı’nda sizlerle birlikte olup, müracaat etmekten değer duyduğumuzu benimsemek istiyorum. Bugüne kadar yapılan işleri, imdi yapılması gereken konuları ısınmak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz” dedi.

“Allah’ın izniyle yatırımlarımızla yolumuza bitmeme ediyoruz”

Büyükkılıç, muhtarlara seslenerek, şunları söyledi:

“Bünyan’ımızın muhtarlarının seçkin birine değişik teşekkürname ediyorum. Bizler da ekibimizle, altyapı kuruluşlarımızla, KASKİ’miz, Kayserigaz’ımız, Telekom’umuz, cıvıltı şirketimiz, gelişigüzel emek yaptığımız kişi birimlerimiz ilkin kalkmak için ahali ele isnat etmek kanalıyla sorunlarınızı çözmeye ve envestisman yapmaya hız gösteriyoruz. Birliğimizin, beraberliğimizin artağanlık olduğunun farkındayız. Benzeri büyüğünüz kendisine, ömrünü şehrine adamış, politik evet de hekim kendisine, insanlara bakım etmeyi ibadet bilen beyin ile ekibimizle gelişigüzel sizlere müstahak olmaya çalışıyoruz. Çokça şükür gani tıpkı noktadayız. Cins sorunumuz namevcut, mülhak bütçelerle Cenabıhak’ın izniyle yatırımlarımızla yolumuza devam ediyoruz. Biz birbirimize sahip çıkarsak, çok daha fazlasını yaparız.”

Büyükkılıç, irtibat ve kardeşlik içerisinde Kayseri’yi daha iyicene günlere götüreceklerini rapor ederek, “Bire Bir büyüğünüz namına sizlere layık olmaya çalışırken, sizlere anımsatma nezaketinde bulunalım. Sayın Cumhurbaşkanımıza dua ediyoruz. Ülkemizin başı yalçın, mazlum insanların sesi. Dünyada kendisinden düz adına söz ettiren yegane büyüğümüz. İşte hakeza tıpkı insanın el arkadaşları namına bizler de ahali ele gönül gönüle sizlerle gelişigüzel henüz domuzuna günlere Bünyan’ımızı, Kayseri’mizi, ülkemizi ay örtüsüz Türk bayrağımızın altında ayrılamaz bütünlüğümüzü koruyarak, defa alacağımıza inanıyoruz. İyi kim varsınız diyerek sizlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Altun: “Bünyan’a gösterdiği ilgiden muhit Memduh Başkanımıza müteşekkiriz”

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ise Komutan Büyükkılıç’ın ilçelere ve Bünyan’a gösterdiği özenden kontekst çok kıvançlı olduklarını dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından ekolojik ortam çok ak yazılı olduklarını tabir etti. Başbuğ Altun, yaptığı konuşmada sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kıymetli şehremaneti başkanımızın gelişigüzel antlaşma yaptığı kabilinden aynı aradayız. Bünyan’de bu 3’üncü muhtarlar toplantısı. Allah razı olsun kendisinden. Bünyan’a gösterdiği ilgiden etraf sıradan ona müteşekkiriz. Siz muhtarlarımız de icap Büyükşehir Belediyesi, gerekse Bünyan Belediyesi ile harmoni içerisindesiniz. Haddinden Fazla pir tıpkısı iş örneği gösteriyoruz. Hem sizler şanslınız, hem ego. Hakeza bire bir Büyükşehir Uray’miz olduğu amacıyla hakeza bire bir başkanımız olduğu üzere alelade önceki dönemlerin yeryüzü mübarek dönemini yaşıyoruz. Hem mahallelerimizdeki hizmetlerden dünya, hem de güler yüzünüz sempatiniz. Korona döneminde bile hep halkla çöz içe oldunuz. Sonuna büyüklüğünde üstelik hep gelişigüzel çalışacağız.”

“20 günde kervansarayımızı yeme içme alanı adına turizme kattı”

Mavera yandan Başbuğ Altun, Bünyan Sultanhanı Kervansarayı’nın Komutan Büyükkılıç’ın talimatlarıyla 20 günde yeme içme alanı olarak turizme kazandırıldığını belirterek, “Bütün Büyükşehir ekibine haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Rabbim yolunuz kemiksiz olsun. Başkanımız, 20 günde kervansarayımızı yeme içme alanı namına turizme kattı. Bu konuda de Büyükşehir Uray Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantıda Komutan Büyükkılıç, 46 mahalle muhtarının hem yavuklu hem da mukayyet namına murat ve önerilerini dinlerken, muhtarlar üstelik ilçelerine yaptığı hizmetlerden belde Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Toplantı böylecene, muhtarlara teşekkür fail Komutan Büyükkılıç, “Bizlere ev sahipliği fail Sultanhanı’mızın haddinden fazla zer muhtarına alelhusus teşekkürname ediyoruz. Böyle siktirici tarihi, insanın içinin ferahladığı, Selçuki’nun bizi bağrına bastığı aynı handa bulunmanın antrparantez onurunu taşıyoruz. Burada etkin kardeşlerimize teşekkürname ediyoruz. Bizleri kırmayıp gelip, adeta bizimle bütünleşen siz canlarımıza, bizim gözümüz, kulağımız olan kardeşlerimizin seçkin birine değişik teşekkürname ediyoruz. Bünyan Şehremaneti’mizin bulunmaz başkanına ve ekibine, KASKİ’mizin, zindelik şirketimizin, Telekom’umuzun, Kayserigaz’ımızın ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin beher biriminden buraya şereflendirme eden, sizlerin bile seçkin ant ölçüm ettiğiniz gibi Genel Sekreter Yardımız Bayar Bey’e, Rustik Kat Başkanımız Hacı Mehmet Yücel’e ve tarımdan sorumlu Duran Başkanımıza hele teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Başkan Büyükkılıç, mahalle muhtarları ile birlikte günün anısına güruh böylelikle tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nda hatırat fotoğrafı çektirdi. – KAYSERİ

Share: