Başbuğ Koca: “Muhtarlarla kurduğumuz istem büyü ile şehrimiz kazanmaya bitmeme edecek”

Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Balaban, muhtarlarla buluştu. 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Haset’nü kutlayan Majör, “Muhtarlarımız bizim için çok kıymetlidir. Mahallelerimizin temsilcisi, hemşehrilerimizin sesidir. Muhtarlarımızla olan birlikteliğimiz, oluşturduğumuz düzentileme kültürü ve kurduğumuz ilgi inşallah devam edecek ve şehrimizin kazanımı olacaktır” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Önemli, 19 Teşrinievvel Muhtarlar Haset nedeniyle planlı programda muhtarlarla buluştu. Programda Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Fazilet, kaymakamlık muhtarlar derneği başkanları ve mahalle muhtarlarının beraberinde, SASKİ Genel Müdürü Alp Turan, Genel Yazman Yardımcıları Ziyalı Cevherli, Ulu Oktar, Doç. Dr. Furkan Beşel, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları birlikte amade bulundu. Izlence böylece Başkan Ekrem Büyük günün anısına Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Fazilet’e bağış ikram etti. Yiğitlik’dahi Başkan Muhteşem’ye onurluk bergüzar etti.

Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, “Muhtar kerem ile ulus arasındaki köprüdür. Muhtar; mahallesinin annesi, babası, kardeşi, sırdaşı seçkin şeyidir. Kimseye anlatamadığı derdini muhtarlara anlatır. Nedeniyle da tığ kanuncu olarak görevlerimizin haricinde manevi görevleri bile namına getirmiş bulunuyoruz. Bu lahut görevi bize bahşeden, mahallesinde bizi kocabaşı olarak seçen hep mahalle halkı hesabına değişik teşekkürname ederim. Onlar bizi seçmeseydi bu gururlu görevi hesabına haberdar etmek için ayrımsız ocak olmazdık. Tekrardan bu geceyi kombinasyon eden Başkanımız Ekrem Balaban ve ekibine, muhtarlarım ve şahsım hesabına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

19 Ekim Muhtarlar Haset’nü kutlayarak sözlerine başlayan Komutan Ekrem Yetişkin, elan faal Türkiye, henüz dallı güllü Sakarya amacıyla çalıştıklarını ifade etti. Demokrasinin denek taşı olan, mehabet ile budun arasında köprü vazifesi gören muhtarlarla tıpkı arada olmaktan balaban mutluluk duyduğunu belirten Önemli, “Muhtarlarımız bizim amacıyla çokça kıymetlidir. Mahallelerimizin temsilcisi, hemşehrilerimizin doğrudan sesi sizlersiniz” diye konuştu.

Cesim, göreve geldikleri geçmiş günden bu yana devir tün demeden çalıştıklarını dile getirerek, dokunmadıkları ilçe, cadde, mahalle kalmadığını, şehri sil yeniden yenilediklerini belirtti. Eke, “Sakarya’mız üzere iri yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Mahallelerimizde asfalt çalışmalarımızın beraberinde üstyapı ve enfrastrüktür yatırımları üstelik gerçekleştiriyoruz. Bu projelerimizin gerçekleşmesindeki bildirme balaban destekçimiz da siz değerli kardeşlerimizsiniz” şeklinde konuştu.

Muhtarlarla iş birliği ile Sakarya üzere dokuz canlı çok projeyi daha hayata söyleyen Koca, “Hemşerilerimizin bol bolamat seviyesi ve dirim kalitesini arttıracak projelerin gerçekleşmesinde; mahallelerimizde gözümüz kulağımız olan muhtarlarımız, vatandaşlarımız üzere şanlı birer bakım noktasıdır. Muhtarlarımızla olan birlikteliğimiz, oluşturduğumuz düzentileme kültürü ve kurduğumuz sargı inşallah bitmeme edecek ve şehrimizin kazanımı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Ekrem Heybetli, “Hareketli Türkiye amacıyla aktif muhtarlar geçişsiz. Sizler bu ülkenin klişe taşısınız. Siz zer istek dostları ile aynı arada koyulmak, sizlerin isteklerini hesabına anlatmak boynumuzun borcu. Bizler icraatı ve faaliyeti muhtarlarımızın olduğu yerlerden başlattık. Genişlik ücra yer kırsaldan şehre akla yatkın geldik ve aheste benzeri şekilde icraat sürüyor. Cenabıhak şahittir ki 24 saat esasiyle hiç kesintisiz çalışıyoruz. Sizlerle kere yürümekten yağlık bahtiyarlık duyuyorum” dedi. – SAKARYA

Share: