Başbuğ Pekmezci depremzedeleri müzakere etti

Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci, hat üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilde pattadak yıkıma etken olan 7,7 lik depremin ardından Bayburt’a mevrut, Uzungazi Mahallesi ile Genç Osman Mahallesine yerleşen depremzedelere ziyarette bulundu.

Depreme Malatya ve Gaziantep’te yakalanan depremzedeler ile tıpkısı süre ahbapça ederek eski olsun dileklerini ileten Komutan Pekmezci depremzede çocuklarla birlikte yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler vererek kendilerine Bayburt Belediyesi adına ellerinden gelen yardımda bulunacaklarını söyledi.

Ziyaretler sonrası açıklamalarda bulunan Başbuğ Pekmezci “Birlik Türkiye’nin yüreğini yakan hareket felaketinin ardından şehrimize gelmeye başlayan depremzedelerimizden Bayburt’a ulaşan vatandaşlarımıza ziyarette bulunduk. Kendilerine önceki olsun dileklerimizi ileterek kardeşçe ettik. Bizler Türk milleti yerine print zamanlarda ulus olmanın ve dayanışmanın bilincinde olan insanlarız. İnşallah bu proses süresince şehrimizde ağırlayacağımız depremzedelerimize Bayburt ve Bayburt Belediyesi kendisine elimizden gelen yardımı yapacağız” ifadelerini kullandı.

Deprem sonrası Türk milletinin kenetlendiğini belirten Başbuğ Pekmezci “Belediye kendisine düzenlendiğimiz arkalama kampanyasına vatandaşlarımızın nazik ayrımsız ilgisi oldu ve 45 kamyon yardım malzemesini deprem bölgesine güdük benzeri sürede irsal ettik. Henüz sonraları ise depremin etkilerini durumunda müşahede etmek adına depremden etkilenen Malatya, Adıyaman ve Diyarbakır’a gitme fırsatımız oldu. Bizler iri Türk milletiyiz. Allaha şükür kıpırdak bire bir devlete ve büyük tıpkısı millete sahibiz. Yaralarımızı en kısa sürede saracağımızdan tek şüphemiz yoktur. Devletimiz depremden etkilenen vatandaşlarımız amacıyla müstelzim gelişigüzel şeyi yapıyor. Bizde Bayburt Belediyesi yerine şehrimize gelen depremzedelerimiz için elimizden mevrut gelişigüzel tip yardımda bulunacağız. Bu kurgu ile geçmiş günden beri sarsıntı bölgesine yardımlarını esirgemeyen yekpare hemşehrilerimize teşekkürlerimi arz ediyorum” diye konuştu. – BAYBURT

Share: