Başbuğ Savran, liyakatli haltercileri ödüllendirdi

Nevşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Sarban, katıldıkları Dünya, Avrupa ve Türkiye Halter Şampiyonalarında basamak elde eden Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün sporcularını akseptans etti. Başarılı sporcuları ve antrenörlerini tebrik kartı etti.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Nevşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü’nün haltercileri Yasin Er Kişi Gürel, Hatice Kızmaz, Yaşar Karaca ve Furkan Orhan ile antrenörleri Burak Erdoğan’ı reislik makamında konuk etti.

Deveci, “Bu şehrin gençlerine ve spora desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Sporcular ve antrenörleri ile bire bir süre arkadaşça fail Deveci, geçtiğimiz aylarda Kırıkkale ilinde yapılan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu, Meksika’dahi gerçekleştirilen IWF Yıldızlar Dünya Şampiyonasında silkme kategorisinde acun ikincisi, Polonya’birlikte yapılan EWF Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında silkmede Avrupa rekoru kırarak Avrupa şampiyonluğu, toplamda ise Avrupa ikinci, Karaman’birlikte yapılan Erkân Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi olan Yaşar Esmer,U15 Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve EWF U15 Avrupa Halter Şampiyonasında ayırma, silkme ve toplamda Avrupa ikincisi olan Furkan Orhan, Minikler 1. Etap Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü, Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve Minikler 2. Kadem Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Yasin Er Kişi Gülen, Minikler 1. Aşama Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü ve Minikler 2. Kadem Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Hatice Kızmaz’ı tebrik kartı etti.

Belediye Başbuğ Yardımcısı Furkan Feralan ve Nevşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar’ın da bulunduğu ziyarette güre sporcuların başarıları ile gelgel duyduklarını tamlayan Deveci, sporcuların başarılarında balaban emekleri olan antrenörleri, aileleri ve kulüp yöneticilerini bile kutlayarak teşekkürname etti.

Birçoğu milli takım forması giyen haltercilerden önümüzdeki dönemde de mefret başarılar beklediklerini ve onlara güvendiğini vurgulayan Deveci yaptığı mukayyet açıklamada, “Sizler bu başarılarınızla bir nice arkadaşınıza kat sayı oldunuz. Nevşehirli gençlere destek verildiğinde, onların ellerinden tutulduğunda memleketi ve ülkesi üzere neler yapabileceğini yekpare dünyaya gösterdiniz. Bizlere yaşattığınız gelgel ve mutluluğun tarifi bulunmayan. Çabucak bu şehrin benzeri şehremini yerine değil, sizlerin aynı ağabeyi olarak değme zaman yanınızda olacağım. Vakit Kaybetmeden halter üzere değil bu şehirde spor fayrap etmek talip parçalanmamış çocukların, gençlerin yanında biz olacağız.” dedi. – NEVŞEHİR

Share: