Başbuğ Şenlikoğlu: “Giresun’a vizyon katacak projelerimiz sürüyor”

Giresun Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu, vatandaşların beklentileri, arzu ve talepleri doğrultusunda Sokakbaşı Dernekevi Nişane Pazarı (Hediyelik Eşya Çarşısı) ve Kayran Aranjman Projesi’nin sürdüğünü bildirdi.

Şenlikoğlu, Sokakbaşı’nda şehremaneti otoparkı konusunda uygulanacak projenin 1. etabının toplanmış 1100 m2’lik bir alandan oluştuğunu, iki kıvrım mensur edilecek projede istinatgâh katta 9 ve 1. katta 9 almak amacıyla 40-45 m2 kadar toplam 18 dükkan bulunduğunu, projede antrparantez eş kooperatifinin kullanabileceği yöresel işaret ve hediyelik yük satışına uygun dükkanlar ile kafenin da düz aldığının bilgisini verdi.

Projenin 2. etabında 1. adım karşısındaki belediye dükkanları ve veriş alanını kapsayan düzlük için yapım işi ihalesinin gerçekleşeceğini rapor eden Şenlikoğlu, bu projenin alanının da tahminî 1500 m2 olduğunu, kasaba ve vadi düzenlemesi ile 30 m2 büyüklüğünde 6 nüsha satma dükkanı bulunduğunu kaydetti. Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın gönül ve görüşlerine çokça ayar veriyoruz. Bu tatlılıkla yola çıkarak projemizi uygulamaya başlıyoruz ve sunduğumuz seçkin hizmette halkımızın bahtiyar ve huzurlu bire bir dirim sürmesini civar planda tutuyoruz. Bu anlamda Sokakbaşı’mızı sunturlu benzeri proje ile yeniden harlatmak, hareketlendirmek istedik ve projemizin 1. etabının startını verdik. Giresunluların haddinden fazla beğeneceği projemizi yer kısa zamanda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi. – GİRESUN

Share: