Başbuğ Soyer: “Geleceğin siyasetine yön isnat etmek niyetindeyiz”

Küçük Ay 2023’te “Geleceğin Türkiyesi’ni nesir ediyoruz” sloganıyla 100 yıl sonradan yeniden düzenlenecek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi çalışmaları, Ödemiş’in Ovakent Mahallesi’nde tarihi yaman deposunda yapılan üçüncü maraba buluşmasıyla devam etti. İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer, “Geleceğin siyasetine yan yöneltmek niyetindeyiz. Bunu yapacak olan sizlersiniz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Bronz Soyer, Gücük Ay 2023’te “Geleceğin Türkiyesi’ni mensur ediyoruz” sloganıyla 100 yıl sonraları baştan kentte düzenlenecek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi için yapılan paydaş buluşmalarının üçüncüsüne ocak sahipliği yaptı.

Ödemiş Ovakent’teki tarihi yaman deposunda, Cumhuriyet Altını Umum Partisi Umumi Başkan Başdanışmanı ve Bursa Mebus Orhan Sarıbal’ın üstelik katılımıyla yapılan üçüncü ekinci toplantısında; Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen büro paydaşları, üretici teşkilat temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, odalar ile derneklerin başkanları, temsilcileri ve yetiştirici kooperatiflerinin ortakları katıldı.

Soyer: “Tarihî benzeri yüklülük”

İzmir İktisat Kongresinin tarihsel katkısını anlatan İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Tunç Soyer, “Haddinden Fazla büyük benzeri galeyan taşıyoruz. Tarihsel aynı sıkıntı. 100 yılını doldurmuş benzeri cumhuriyet, kullanılmamış benzeri yüzyıla girerken yeniden ekonomi politikalarını tartışsın, konuşsun ve ati yüzyıla bu memleketin geleceğine, dünyayı henüz ongun okuyan, anlayan, anladıkları ışığında eskimemiş kararlar ortaya koyan ayrımsız dünya olsun istiyoruz. Biz bugünün açık oturum iklimindeyiz; akla yatkın, geleceğin siyasetini şekillendirmesini istediğimiz kararlar alacağız. Buradaki kararları katiyetle uygulamaya sokulsun istediğimiz üzere alacağız. Geleceğin siyasetine taraf yüklemek niyetindeyiz. Bunu yapacak olan sizlersiniz” dedi.

CHP Genel Komutan Başdanışmanı ve Bursa Mebus Orhan Sarıbal birlikte, “Ekincilik ekmektir, tarımdan vazgeçmek hayattan vazgeçmektir. O yüzden vatanperver, popülist, geleceğin besin hakkı meselesini bütün birlikte fora etmek üzere bu kongrenin çokça makro olduğunu düşünüyoruz. Elbette kalkınma önemlidir; ama ilk toplumun karnını amonyaklamak ve sağlıklı neşelendirmek gerekir” diye konuştu. – İZMİR

Share: