Başkan Deveci, himmet alanlarını inceledi

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, mahallelerdeki öğün hizmet ve tamir üzere bir nice iş noktasında hem çalışanlar hem birlikte vatandaşlarla tıpkısı araya geldi.

Belediye Reisi Dr. Mehmet Savran, sabah saat 08.30’dan itibaren şehremaneti ekiplerinin 18 farklı noktadaki çalışma alanlarında incelemelerde bulundu. Bili İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Su ve Şebeke İşleri Müdürlüğü ile Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün mahallelerdeki sefer bakım ve tamirat, enfrastrüktür restorasyon, park yeri yapımı, kaldırım tamirat ve mekân düzenleme çalışmalarını tek yegâne gezen Komutan Sarban, gittiği himmet alanlarında ilgilendiren başkan yardımcıları ve ünite müdürlerinden bilgiler aldı.

Çalışmalarda görev kayran şehremaneti personellerine kolaylıklar dileyen Savran, karşılaştığı mahalle sakinleri ile da ahbapça etti.

Başkan Deveci’a incelemeleri sırasında başkan yardımcıları Ersin Erol ve Furkan Feralan’da zevcelik etti.

Uray ekiplerinin Mart ayından itibaren altyapı restorasyon, sıcak asfalt, park yeri yapım ve onarım çalışmaları üzere bunaltıcı aynı yol ile çalıştıklarını ve mevsim şartları umum verdiği sürece bu tempoyu sürdürerek çalışacaklarını kaydeden Deveci, mahallelerdeki icraat esnasında kendilerine değme şartta bindi veren hemşehrilerine teşekkürname etti.

Bu hele enfrastrüktür yenileme ve yunak asfalt üstüne tıpkı rekora imza attıklarını vurgulayan Sarban yaptığı mukayyet açıklamada, “Tamlık bu çalışmaları yaparken ‘Altyapı atılganlık, bindi ve çıdam ister’ demiştik, sağ olsun vatandaşlarımız sabretti, destek verdi, tığ bile cesurluk ettik, birçok mahallede altyapı sorununu bitirdik. Icap altyapı gerekse yunak asfalt maliyetleri efdal hizmetler amma vatandaşlarımız amacıyla hangi yapsak azdır. Onlar herhangi bir şeyin sunma güzelini, arz iyisini adalet ediyorlar. İnşallah şehrimizi sunturlu hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımız yaşamlarını konforlu, erinçli ve bahtiyar ayrımsız şekilde sürdüreceklerdir. Temennimiz duamız odur. Şehrimize bakım etmeye, şehrimize güzellikler katmaya kararlıyız. Milletimize bakım amacında asla durmayacağız.” dedi. – NEVŞEHİR

Share: