Batman Belediyesi’nden öğrencilere ‘askıda yemek’ uygulamasına destek

Batman Belediyesi’nden öğrencilere ‘askıda kemirmek’ uygulamasına bindi

BATMAN – Batman Belediyesi ile Batman Üniversitesi beyninde darülfünun öğrencilerine müteveccih “askıda kemirmek” uygulaması işbirliği protokolü imzalandı.

Batman Valisi ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp’ın katılımıyla, Batman Belediyesi ve Batman Üniversitesi beyninde darülfünun öğrencileri üzere hayata geçirilen askıda aşındırmak projesi protokolü imzalandı.

Vali Ekrem Canalp, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ile Gestalt Kampüste protokol imzalayarak “askıda kemirmek” uygulamasına destek verdi. Batman Belediyesi’nin rastgele dönem 13 bin 512 öğrenciye ücretsiz kemirmek vereceği protokol imzalandı.

Gerçekleşen protokol imzalama törenine Batman Valisi ve Şehremaneti Komutan Vekili Ekrem Canalp ile Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir katıldı. Buna bakarak, Batman Belediyesi katkısıyla, 2022-2023 terbiye talim dönemi boyunca üniversiteye sınırlanmış 2 yemek salonunda öğrencilere ücretsiz aşındırmak verilecek.

Vali Ekrem Canalp, ” Batman’ın gençleri ise servet bizim için teferruattır. Zımnında birlikte parasal boyutuna bile razıyız. Çocuklarımız ve gençlerimiz söz konusu olduğu ahit Batman’ın birlikte kamu kurumlarının de Batman Belediyesi’nin imkanlarını seferber etmekten hiçbir ahit kararsızlık göstermeyeceğiz “dedi.

Rektör Çıpa ise, “Batman üniversitesi olarak şehir ile tümleşik, darülfünun çalışmalarımız devam ediyor. Şu an da yararsız hazırda yapıyor olduğumuz tören düzeni askıda yemek protokolüdür. Batman üniversitesi öğrencilerinin büyüklük katkı payını doğrusu Batman üniversitesi, devletimiz ödüyor. Öğrencinin cebinden çıkan katkı payını tören düzeni ile Batmanlı beher evladımızın, üniversitedeki beher öğrencimizin Batman Belediyesi eliyle karşılanmasına müteveccih benzeri protokoldür bu. Bunu kurumsal bir ağıl getirdik. Bu vesileyle ürün arttı. Mektepli başarısında artış oldu. Öğrencilerimiz kütüphaneyi elan faal kullandılar. Düzen Bağı suçu düzlük öğrenci sayımız azaldı. Öğrenci memnuniyetinde çoğalma var ve öğrencilerimizin bütçesine bindi sağladık. Protokolden ilk evvel 7 mahiye süreçte Batman üniversitesinde öz cebinden ücretini ödeyip kemirmek yiyen öğrenci sayısı 58 bin 654 iken maddesel imkanı olmadığı üzere yemekhane den istifade edemeyen öğrencilerimiz, bu maddi imkan belediyemiz vasıtasıyla karşılandıktan sonraları 4 katına çıkıp 225 bin 855 evladımız, öğrencimiz Batman Üniversitesi yemekhanesinden yararlanma edip kemirmek yemiştir ” ifadelerinde bulundu.

Share: