Batman’da albeni koşullarına uygun durak yapılıyor

Batman Belediyesi, bölgenin albeni koşullarına akla yatkın yerine tasarlanan gündeş yeni durakları vatandaşların hizmetine sundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, havza hava raporu göz önünde bulundurularak hazırlanan uzun ömürlü Mor Ötesi Solit çatılar yardımıyla durakta muntazır vatandaşlar, ısıdan elan beş altı miktarda etkilenecek.

Belediye İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, site genelinde yaptığı AR-GE çalışmalarıyla alay malay 75 eskimemiş durağın birlikte farklı cemi durakların da bakımını yapıyor. Batman Belediyesi, ilkin imara açılan kullanılmamış yaşam alanları kalkışmak amacıyla ihtiyaç mahsus tekmil noktalara bağlı cins durak montajı yapacak.

22 otobüs hattında 79 otobüs ile toplu transfer hizmeti veren Batman Belediyesi, ince ömürlü ve dayanıklı olan reklam panellerini de Batmanlıların hizmetine sunuyor.

Batman Belediyesi, otobüs duraklarının; nemli, mânialı, iki canlı veya çocuklu ailelerin de ferah ferah oturup dinlenebileceği alanlar olması zımnında çalışmalarına yordam verdi. – BATMAN

Share: