Batman’da martir yakınlarından Osmanağaoğlu’na anlamlı dürü

Ulusalcı Hareket Partisi’nin “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Anadolu-Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” programları dahilinde Batman’ın Sason ilçesine gelen Genel Yazman Yardımcısı ve İzmir Saylav Tamer Osmanağaoğlu, martir aileleriyle asayiş korucuları derneğinde ayrımsız araya geldi.

Sason Şehit Aileleri ve Gazilerle Teavün ve Tesanüt Derneği ile Yücebağ Düzenlilik Korucuları Derneğinde şehit yakınları ve Düzenlilik korucularıyla bire bir araya mevrut Osmanağaoğlu, iki martir kardeşi Mutalip Polat’ten derneklerinin yürüttükleri ameliyat üzerine hikmet aldı. Bilgilendirme konuşmasında vatanın ayrılamaz bütünlüğü önünde ki aynı hamle atıyorsa başımızın tacıdır diyen cemiyet başkanı Polat, “Bizler burada yıllarca terör örgütü PKK ve onun şehir yapılanması olan yandaşlarıyla yıllarca Alp savaşım ederek sunma sevdiklerimizi bu uğurda şehit verdik. Haddinden Fazla şükür ki devletimiz kararlılıkla bu teröristlerin üstüne anbean onların belini kırdı. Şu anda kaçacak düzlük bulamıyorlar. Bizlerde görüyoruz ki tek tıpkısı saha onlar amacıyla bundan sonra emniyetli değildir. Mecliste ölçülü bu muvaffakiyetli çalışmaları halkımız görüyor ve takdir ediyor. Cumhur ittifakının bu başarısı bizleri gururlandırmaktadır. Teröristle artık bu bölgede istedikleri kabilinden atlama beygiri koşturamayacak. Zira bölgede onların karşısında dosdoğru durarak onlar dağları zindan eden yiğit Güvenlik korucularımız var. Korucularımız terörle mücadelede korkusuzca canını ortaya koyarken maddesel yerine bazı teessürat yaşadığını elde etmek tığ şehit yakınlarını dahi maatteessüf üzmektedir. Bizim Halk ittifakından talebimiz korucularımızın isim haklarının iyileştirilmesidir. Korucularımız halen 18 yaşında eskimemiş işe başlayan minimum ücretli tıpkı tüvana ile aynı maaşı almaktadır. Bu mücadeleye bu aylık yakışmaz. MHP’den bu konuda korucularımızın sesi olmaya ve onlara bindi vermelerini istiyoruz” dedi.

Ziyarette çekilen hatıra fotoğraflarının ardından martir yakınları eliyle, MHP Umumi Kâtip Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu’na şehitlerin resimlerini taşıyan levha bergüzar edildi. – BATMAN

Share: