Bayburt bir tane yürek oldu

Gestalt üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi olan ve birçok ilde mahsus depremin ardından bölgeye yardımlar devam ediyor. Depremin ardından Facia ve Ivedili Uzanım Yönetimi(AFAD) Başkanlığı koordinasyonunda bölgeye yardım yaymak üzere talih çapında harekete geçildi.

Enkaz tahammül çalışmalarının bitmeme ettiği hareket bölgesine ve depremzedelere bir arkalama eli bile Bayburt’tan uzatıldı. Bayburt’tan toplanan yardımlar ve aksiyon makineleri bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Vali Cüneyt Epcim, yumruk zamanlarda Bayburtluların devletinin ve milletinin hep yanında olduğunu belirterek, “İlk andan itibaren sarsıntı bölgesine yardımlarını esirgemeyen hayırhah Bayburt halkına teşekkür ediyoruz.

Deprem zımnında hayatını kaybeden birlik vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, ailelerine başsağlığı, çorlu vatandaşlarımıza da ivedili şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Deprem bölgesine buyurmak üzere hareket edecek olan yardım konvoyunu, Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, İl Cingöz Komutanı Albay Dr. Talha Övet, İl Inanma Müdürü Nihat Ayrıntılı, İl Genel Sedir Başkanı Bülent Havari, İlçe ve yer şehremaneti başkanları, siyasal partilerin memleket başkanları ve alım amirleri uğurladı. – BAYBURT

Share: