Bayburt haberi! Bayburt’ta sağlam yağış ve sıkıntı uyarısı

Bayburt’ta sağlam yağış ve fırtına uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt üzere sağlam yağış ve fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 12. Kesim Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, Bayburt genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, yerel atılmak için bora ve asuman curcunalı bora yağışlı geçeceği öngörülüyor. Albeni sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, alelumum cenuplu yönlerden belli belirsiz kimi vakit orta kuvvette, gücük sürekli fırtına (40-70 düz meydan 80 km/sa) olması bekleniyor.

Hava Bilgisi ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde cenup ve güneydoğu yönlerden akva ve gücük kesiksiz sıkıntı (40-70 saha yer 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi üzere olumsuzluklara alın tetik ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Hava Bilgisi Genel Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç ve günindi kesimleri için akva boğanak, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şark çevreleri üzere fırtına uyarısında bulunuldu.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün akşam saatlerinden itibaren yarın akşam saatlerine kadar Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun bağırsak ve mağrip kesimlerinde evcil adına akva sağanak ve asuman curcunalı sağanak bekleniyor.

Share: