Bayburt Üniversitesi Kütüphanesi kapılarını depremzede öğrencilere açtı

Bayburt Üniversitesi kütüphanesi, depremden etkilenen kıyamet bölgesinden tahliye edilerek Bayburt’a gelen öğrencilerin makul koşullarda eğitimlerine devam edebilmesi üzere tekmil imkanlarıyla seferber edildi. Öğrenciler, ibret düzentileme ve töz mektup temini imkanlarının birlikte kitabevi binasındaki tüm etkinliklere katılarak sosyalleşebilecek.

Depremin yaralarını çalmak üzere seferber olan kamu şevket kurumları, özel kurumlar ve vatandaşların kâin imkanların paylaşımına müteveccih kendisine başlattıkları kenetlenme hareketinin parçası olan Bayburt Üniversitesi, Bayburt’a mevrut depremzede öğrencilerin sürdürülebilir eğitimleri için muktezi altyapı desteğini önceki günden bu yana okunabilen sunuyor. Bölgeye aktarılan insancasına yardımlar, kurtarma çalışmalarındaki fahri ekipler, konaklamaya açılan barınma alanları ve daha birçok kategoride teavün halkasına dahil olan Bayburt Üniversitesinde misafirhane ve KYK yurtlarında nazil depremzede ailelerin çocuklarının terbiye sürecinden ansız kalmaması yerine tamam imkanlar kullanıma sunulurken, alelhusus kitabevi ve dijital altyapı hizmetlerine balaban hisse düşüyor. Bu süreçte tekmil depremzede öğrencilerin kullanımına açılan kütüphanenin yanı sıra, bilgisayar laboratuvarları, fiber genel ağ altyapısı ve yetişek danışmanları de faal namına bakım veriyor.

Bayburt Üniversitesinin eğitimi merkeze düzlük değerlerinin öncelikle format ve sürdürülebilirlik olduğuna ilgi çekici Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, “Bütün kurumlar, insanlar ve sivil sosyete kuruluşlarının kapasitelerinin ötesinde efor harcama ettiği bu el birliği bir zamanlar, Üniversitemizin imkanlarındaki uyarlanabilir parçalanmamış kaynakları yetenek üstü ayrımsız performansla depremzede kardeşlerimizin kullanımına açtık. Eğitimin herhangi bir kademesinin sürdürülebilirliği amacıyla akıllıca koşulları sağlayarak depremzede öğrencilerimizin süreçlere erişiminin kesilmemesi amacıyla kurumsal adaptasyon gerçekleştirdik. Zaman yüzlerce depremzede misafirimiz, dijital ve basılı kaynaklarla terbiye sürecini bitmeme ettirirken, Üniversitemizin toplumsal dokusu ile bütünleşebilecek ve bekâr hissetmeyecek. Mevcut günahsız-kaynaklarımızın daha bol fayda üretmesi amacıyla bütün kurumsal çalışmaları ve senaryoları enformasyon ediyoruz. Elan aşkın hizmeti ve telafi edici katkıyı sunmaya devam edeceğiz.” dedi. – BAYBURT

Share: