Bayburt’ta antipatik çekicilik etkisini sürdürüyor

Bayburt’ta antipatik hava etkisini sürdürüyor

BAYBURT – Gelgel sıcaklığının sıfırın altına düştüğü Bayburt’ta dondurucu soğuklar faal oluyor. Tün saatlerinde eksiklik 14 dereceye kadar düşen kıvılcım, çağ saatlerinde etkisini sürdürerek, nakıs 10 basamak olarak ölçüldü. Kar yağışıyla gelişigüzel soğuk havanın yerini ılıman havaya bırakacağını söyleyen vatandaşlar, geç mevrut kar yağışının peşi sıra Gücük Ay ayının çokça kısık geçtiğini bildirdiler.

Zelzele bölgesindeki vatandaşların bile soğuktan etkilendiğini tamlayan Bayburtlular, soğuktaki depremzede kardeşlerine yakarış ettiklerini söyleyip, havaların tıpkısı an geçmiş ısınmasını dilediler. Depremzedelere ellerinden geldiğince arkalama ettiğini ve dualarının kesim halkıyla olduğunu tabir eden ayrımsız yurttaş, “Bayburt antipatik. Burada çekicilik sıcaklığı nakıs 20 derece şu zaman. Güneydoğu’birlikte olan, sarsıntı bölgesinde olan vatandaşlara Cenabıhak kolaylıklar, sabırlar versin” dedi.

Kar yağmasını detaylı benzeri müddet beklediğini ve ardından deprem felaketinin yaşandığını vurgulayan Hüseyin Özdener isimli yurttaş sevincinin gelişmemiş sürdüğünü belirterek, “Oldukça beş on kar, baran yağmadı. Bu de baharın, yazın yağışsız geçeceğinin işaretiydi. Allah dualarımızı akseptans etti, kar yağmaya başlamıştı ki takiben sarsıntı felaketi geldi. Oldukça çok biberli tıpkısı görüngü yaşandı. Türkiye’nin 7 balaban vilayetini ve 3 yoz vilayetini etkiledi. Devletimiz ve milletimiz yer sarsıntısı bölgesi üzere seferber oldu. Bayburtlu dahi aynı şekilde yardıma koştu. İnsanın ağlayası geliyor, milletimiz odunuyla, kömürüyle seçme şeyiyle seferber oldu. Bayburt’ta çok sevimsiz tığ alışmıştık duruma. Cenabıhak oradaki kardeşlerimizi soğuktan korusun, yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte Sibirya soğuklarının yaşandığı Bayburt’ta çeşmeler, ziynet havuzları ve Çoruh Nehri’nin tıpkısı kısmı buz tuttu, çatılarda detaylı buz sarkıtları oluştu.

Share: