Bayburt’ta azamet desteğiyle kucak varlığı artıyor

Bayburt’ta devam fail “Köyümde Sürdürmek İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi” çerçevesinde çiftçilere koyunları doğrulama edilmeye bitmeme ediyor.

“Köyümde Yaşamak İçin Aynı Sürü Nedenim Var” projesi ile küçükbaş işletmelerinin kapasitelerini artırarak evcil ırkların gelişmesine ulama sunması ve bölgesel anlamda iktisadi güce dönüşmesi, toprak ve ilçelerde ki koyun varlığının artırılması ve bu konuda neşelilik gösteren üreticilerin sürülerinin ve ölçeklerinin büyütülmesi ile aylak pres kapasitelerinin üretime kazandırılması, domestik koyun ırklarının artırılarak bölgesel kalkınmayı ve evcil kucak yetiştiriciliğiyle kırmızı et açığının kapatılmasına destek olunması amaçlanıyor.

Bayburt’ta dahi küçükbaş hayvancılığı yetiştirmek, yerli ırk koyun yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak, köyden kente göçün azaltılarak istihdamın sağlanması ve kırsalda kıvrak vatandaşların avlu standartlarını arttırmak için hazırlanan “Köyümde Seyretmek İçin Tıpkısı Sürü Nedenim Var Projesi” çerçevesinde çiftçilere koyun dağıtımları bitmeme ediyor. Devam fail projede serencam olarak, Gençosman köyünde hayvancılık ile uğraşan Yavuz Çelik’in koyunları İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince konfirmasyon edildi. – BAYBURT

Share: